Valve potwierdza, że ​​Steam Deck 2 nie będzie dostępny przez co najmniej kilka lat

Już wkrótce nowy OLED Steam Deck

Valve ogłosiło wypuszczenie ulepszonej wersji Steam Deck, Steam Deck OLED. Pomimo swoich ulepszeń, urządzenie to nadal należy uważać za część pierwszej generacji Steam Deck. Kiedy zatem możemy spodziewać się prawdziwej premiery Steam Deck 2?

Inżynierowie Valve zdradzili, że nie spodziewają się produkcji nowej wersji Steam Decka przez co najmniej kilka lat. Decyzja ta opiera się na dostępności aktualnej technologii. Według Yazana Aldehayyata, inżyniera sprzętu w Valve, technologia potrzebna do znacznego ulepszenia obecnego Steam Decka po prostu jeszcze nie istnieje.

Brak Steam Deck 2 przez jakiś czas

Według Yazana Aldehayyata pierwsze wydanie Steam Deck było pierwszym momentem, w którym uznano, że wydajność procesora graficznego jest wystarczająca w przenośnej obudowie, która pozwala grać we wszystkie gry Steam. Chcieliby jednak, aby trend wydajności na wat szybko postępował, ale na razie tak się nie dzieje.

Pierre-Loup Griffais z Valve potwierdził również, że firma nie chce poprawiać wydajności kosztem czasu pracy i wydajności baterii. Chcą, aby każdy Steam Deck mógł grać w te same gry, bez utraty wydajności. Dlatego według Griffais każda zmiana poziomu wydajności musi być znacząca.

Steam Deck OLED jest zatem największą dostępną obecnie aktualizacją, oferującą między innymi znaczną poprawę żywotności baterii i jakości ekranu. Przedsprzedaż nowego modelu rozpocznie się 16 listopada, a dostawy spodziewane są w kolejnych dniach.

Następny oczekiwany rozwój sytuacji

Ostatecznie wydanie prawdziwego Steam Deck 2 będzie zależeć od przyszłego postępu technologicznego. Valve uważnie monitoruje innowacje w zakresie architektury i procesów produkcyjnych, mając nadzieję, że w nadchodzących latach możliwa będzie znacząca ewolucja. Jednak na razie Steam Deck OLED jest najlepszą opcją dla graczy poszukujących sporej poprawy w stosunku do oryginalnego modelu.

Źródło: www.gamespot.com