Valve ogłasza Steam Family: łatwe udostępnianie gier dla rodzin

Valve wprowadza na rynek Steam Families, ulepszoną wersję swoich narzędzi do udostępniania gier rodzinnych.

Nowy sposób udostępniania biblioteki gier

Steam Families konsoliduje i zastępuje funkcje dostępne wcześniej za pośrednictwem narzędzi Valve Family Sharing i Steam Family Viewing. Umożliwia maksymalnie sześciu członkom rodziny dzielenie się połączoną biblioteką gier – zawierającą tytuły (w tym posiadane DLC) z indywidualnej biblioteki każdego członka – dostępną w dowolnym momencie, pod kilkoma warunkami.

Warunki udostępniania gier

Najważniejszym warunkiem jest to, że gry można udostępniać tylko wtedy, gdy ich twórca nie zdecydował się zrezygnować z programu Steam Families. Jedna osoba może grać tylko w jedną kopię gry na raz, co oznacza, że ​​jeśli wiele osób chce grać w tę samą grę jednocześnie, należy zakupić wiele wersji.

Co nowego w Rodzinach Steam

Steam Families obsługuje teraz grę offline, indywidualne zapisywanie gier, osobiste osiągnięcia Steam, indywidualny dostęp do plików Warsztatu Steam i zestaw nowych funkcji kontroli rodzicielskiej.

Narzędzia kontroli rodzicielskiej

Dorośli mogą monitorować i zarządzać dostępem do gier dla kont dzieci, ograniczać dostęp do sklepu Steam, funkcji społecznościowych, czatu, ustawiać limity czasu gry, zatwierdzać prośby o dodatkowy czas gry/dostęp do niektórych funkcji, odzyskiwać konta dzieci i zatwierdzać zakupy dzieci.

Szczegółowe objaśnienie rodzin Steam, w tym roczny okres karencji dla każdego, kto chce opuścić jedną rodzinę Steam i dołączyć do innej, można znaleźć w często zadawanych pytaniach Valve. Zainteresowane strony mogą wziąć udział w bieżącej wersji beta, wyrażając zgodę na uczestnictwo w klienckiej wersji beta w Ustawieniach Steam.

Źródło: www.eurogamer.net