Usługa Xbox Live nie działa: problem dotyczy tysięcy graczy

Dzisiaj usługa Xbox Live nie działa, co dotyka tysiące fanów gier wideo. Gracze, którzy próbowali zalogować się na swoje konta dziś po południu, odkryli, że nie mogli zalogować się i grać jak zwykle. Microsoft opisuje ten incydent jako „poważną awarię” na swojej oficjalnej stronie stanu usługi Xbox Live. Firma twierdzi, że problemy z usługami zaczęły się tuż po godzinie 14:00, a witryna Downdetector zgłosiła szczytową liczbę ponad 38 000 raportów o indywidualnych awariach około godziny 15:00.

Usługa Xbox Live nie działa

Mimo że kilka osób poinformowało, że w końcu udało im się połączyć z usługą Xbox Live, Microsoft twierdzi, że problemy z połączeniem wpływają na konsolę Xbox Series X | S, Xbox One i Xbox 360, a także urządzenia mobilne, usługi internetowe, gry w chmurze, kompatybilność wsteczna i Xbox w systemie Windows. Nie podano żadnego wyjaśnienia tej przerwy, ale w międzyczasie Microsoft poinformował w poście na X/Twitterze, że bada problem, kierując jednocześnie dotkniętych graczy na stronę statusu w celu uzyskania aktualizacji.

„Być może nie będziesz mógł zalogować się do swojego profilu Xbox, możesz zostać wylogowany po zalogowaniu lub napotkać inne powiązane problemy” – czytamy na stronie stanu w chwili publikacji tego artykułu. „Funkcje wymagające połączenia, takie jak większość gier, aplikacji i aktywności społecznościowych, nie będą dostępne. »

Wpływ na graczy

Powszechna awaria usługi Xbox Live oznacza, że ​​tysiące graczy ma pytania i ma czas. Wielu z nich szybko zaczęło korzystać z mediów społecznościowych, aby dzielić się memami, szukając odpowiedzi. Chociaż wszyscy jadą na tej samej łódce, czekając, aż Microsoft ogłosi dobre wieści, wielu po prostu cieszy się, że nie tylko oni borykają się z zakłóceniami w grach.

Zaktualizujemy ten artykuł, gdy Microsoft udostępni informacje na temat stanu usługi Xbox Live. Tymczasem możecie sprawdzić listę gier, które niedawno potwierdzono w ramach Xbox Game Pass na lipiec 2024. Możecie także obejrzeć nasz wywiad na żywo z dyrektorem generalnym Philem Spencerem, w którym dowiedzieliśmy się więcej o planach firmy na przyszłość.

Źródło: www.ign.com