Until Dawn: Przerażający remake zapowiedziany na PS5 i PC

Remake Until Dawn zapowiedziany na PlayStation 5 i PC

Przygodowa gra przygodowa w stylu horroru Until Dawn z 2015 roku, opracowana przez Supermassive Games, pojawi się na PlayStation 5 i PC jako remake tej jesieni. Podczas dzisiejszej prezentacji State of Play ujawniono nowy zwiastun ukochanej gry.

Until Dawn pozwala ci sterować ośmiorgiem nastolatków/młodych dorosłych, którzy wyruszają w góry, aby spędzić wieczór pełen zabawy w odległej chatce. W prawdziwie klasycznym stylu horroru jest o wiele więcej do odkrycia na temat tej chaty i jej otoczenia. W oparciu o wybory gracza narracja Until Dawn wykorzystuje system zwany Efektem Motyla, w którym kluczowe wybory, których dokonujesz, mają konsekwencje wykraczające daleko poza to, co możesz od razu rozpoznać. W spektaklu występują tacy aktorzy, jak Rami Malek, Hayden Panettiere, Meaghan Martin i inni.

Ulepszona wersja na PlayStation 5 i PC

Materiał zwiastuna, pierwotnie zapowiadany jako pełny remake gry, nie wydaje się stanowić znaczącego kroku naprzód pod względem wizualnym, bardziej zgodny z branżową definicją remasteru. W oficjalnym opisie PlayStation czytamy, że zostało ono „przebudowane i ulepszone z myślą o konsolach PS5 i PC”. Ta ulepszona wersja, opracowana przez Ballistic Moon, zawiera także nowe środowiska, przedmioty kolekcjonerskie i przerobione sekwencje narracyjne.

Bardzo podobała nam się gra Until Dawn wydana na PlayStation 4 w 2015 roku, przyznając jej 9 punktów na 10. Od czasu wydania oryginalnej gry Until Dawn firma Supermassive wydała inne gry z tego gatunku, takie jak The Dark Pictures Anthology i The Quarry. Studio pracuje obecnie nad The Casting of Frank Stone, czyli grą osadzoną w uniwersum Dead by Daylight. Until Dawn ukaże się jesienią na PlayStation 5 i PC.

Źródło: www.gameinformer.com