Unsighted Preview – zabójcza gra akcji, w której wszyscy, których znasz, stają się potworami


Unsighted to zajebista gra akcji z widokiem z góry, z pułapkami Metroidvania i Souls owiniętymi wokół diabelskiego założenia. Osadzona w dystopijnym świecie Arkadii kontrolujesz Almę, potężnego robota przypominającego człowieka, znanego jako automat, który budzi się z amnezją. Jej głównym celem jest odnalezienie swojej romantycznej partnerki, Raquel, która zaginęła. W mniej osobistym, choć wciąż niepokojącym tonie, w zaludnionym przez automaty mieście kończy się Anima. Ten cenny zasób jest źródłem człowieczeństwa tej maszyny. Pozwala im myśleć i czuć dokładnie tak, jak my, a bez tego przemieniają się w bezmyślne potwory zwane Niewidzącymi. Oznacza to, że ty i wszyscy inni żyjecie pożyczonym czasem w świecie już zarażonym tymi nieszczęsnymi bestiami.

Wiesz, że niektóre historie z gier wideo są wyścigiem z czasem, ale naprawdę masz cały czas na świecie? Unsighted nie blefuje. Każdy ma oczekiwaną długość życia mierzoną godzinami, które nieustannie spadają. Postacie wspierające, NPC zlecający zadania, właściciele sklepów, a nawet twój towarzysz wróżki z Navi-esque są zagrożone utratą wzroku. To obejmuje ciebie. Niektórzy mają na swoje nazwiska 500 godzin, podczas gdy inni mają 100 lub mniej. Zegar w grze, komunikowany w cyklu dnia/nocy, pomaga śledzić, ile czasu pozostało, podobnie jak lista kontaktów wszystkich ważnych osób, które napotkasz.

Założenie jest fascynujące, ale też brzmiało stresująco. Martwiłem się, że będę musiał pędzić przez piękny świat – a Unsighted to bardzo ładna gra – aby uratować jak najwięcej istnień ludzkich. Kontekstowo byłoby to idealne, ale gra pozwala również na niespieszenie. Dni mijają oczywiście znacznie szybciej niż w czasie rzeczywistym, ale nie na tyle szybko, abyś poczuł, że musisz przyspieszyć przygodę. Poświęciłem trochę czasu na dokładne eksplorowanie Arkadii, ale znalazłem też zabawne wyzwanie w obserwowaniu, jak szybko mogę przejść przez lochy, nie skąpiąc ukrytych skarbów i ulepszeń.

Możesz wydłużyć czas swój i innych, znajdując pył meteorów, półrzadki zasób, który dodaje 24 godziny do każdego zegara. Uważam, że satysfakcjonujące jest po prostu pomaganie postaciom, które lubię, ale są też namacalne nagrody za trzymanie kogoś w pobliżu. Oddanie pyłu meteorytowego właścicielom sklepów zwiększa ich przychylność mierzoną sercami i nagradza zniżki. Mój kowal miał ponad trzy tygodnie życia, ale i tak podrzuciłem mu trochę kurzu, żebym mógł sobie pozwolić na potężny płonący miecz. Właściciele sklepów podpowiadają również, że mogą stworzyć potężne przedmioty w odpowiednim czasie. Inna postać daje dodatkowe strzykawki lecznicze w stylu kolby estusa kosztem trzech porcji pyłu meteorytowego.

Ten system stanowi wyzwanie, choć przyjemne zagadki. Czy pomagasz swojej ulubionej postaci pobocznej, aby utrzymać ją dłużej, pomagasz sprzedawcy w zdobyciu niezbędnego ekwipunku, czy też używasz go na sobie? Wiedza o tym, ile czasu pozostało nawet najbardziej zbędnym NPC, tworzy potężną potrzebę, nie wspominając o ciągłym poczuciu melancholii i celu. Wesoły właściciel sklepu zoologicznego z pajęczym ciałem powiedział mi, że marzy o znalezieniu sposobu na bezpieczne głaskanie psów bez straszenia ich, biorąc pod uwagę jego kończyny przypominające nóż. Spojrzałam na jego pozostały czas, odetchnęłam z ulgą, że ma jeszcze trochę czasu, zanim się odwróci, i postawiłam sobie za cel upewnienie się, że ten facet żyje wystarczająco długo, by pogłaskać psa. Historia rozwija się na różne sposoby, w zależności od tego, kto przeżyje i jak długo, z wieloma zakończeniami. W rezultacie możesz przegapić pewne wątki fabularne, co daje wiele powodów do ponownego odwiedzenia Unsighted po pojawieniu się napisów.

Ten zegar sprawia, że ​​czuję się bardziej przywiązany do postaci, ponieważ nie mogę brać ich obecności za pewnik. Wydaje się również, że pojawiają się pewne momenty z NPC. Podczas eksploracji moja wróżka nagle zatrzymała się, by zwierzyć mi się z historii o swojej dawno zaginionej siostrze, którą ma nadzieję pewnego dnia odnaleźć i potencjalnie otworzyć kolejny wątek fabularny. Chociaż jeszcze nikogo nie straciłem (chociaż starszy farmer balansuje na krawędzi), zobowiązałem się do decyzji, że jeśli umrą, umrą i przejdą historię do końca bez względu na to, co się stanie, gdy szykuje się na złamane serce.

Ustawienie jest świetne, ale Unsighted też gra jak marzenie. Szybka walka w zwarciu jest świetna, a satysfakcjonująca parada umożliwia potężne kontrataki. Alma może wyposażyć się w różne rodzaje broni do walki wręcz i palnej (wraz z aktywnym przeładowaniem), a ty możesz dowolnie mieszać i dopasowywać, według własnego uznania. Możesz łączyć walkę w zwarciu i atak dystansowy z wyposażeniem katany/blastera. Chcesz czegoś podobnego do strzelanki typu twin-stick? Dwuręczna strzelba i pistolet maszynowy. Lub zostań pełnym barbarzyńcą z ciężką kombinacją toporów i mieczy. Broń może być również używana do rozwiązywania zagadek środowiskowych, takich jak kierowanie gigantycznym shurikenem, aby uderzać w odległe przełączniki lub nieść ogień do pochodni. Miernik wytrzymałości dodaje strategicznej uważności do spotkań bez poczucia nadmiernego ograniczania.

Możesz dostosować Almę do swoich upodobań za pomocą różnych żetonów zapewniających bonusy, takie jak zwiększone zdrowie, wytrzymałość lub wzmocnienia, takie jak ataki wysysające zdrowie lub szybsze przeładowanie. Masz tylko ograniczoną liczbę miejsc na żetony, co oznacza, że ​​będziesz musiał zmienić wyposażenie dla niektórych spotkań, chociaż możesz odblokować dodatkowe miejsca na specjalnych terminalach leczenia. Co więcej, tymczasowe trybiki zapewniają ograniczone premie, takie jak zwiększona siła ataku na określoną liczbę zamachów lub ożywienie po śmierci.

Dopełnieniem walki jest płynny, żwawy ruch Almy. Sposób, w jaki biega, skacze i wspina się po konstrukcjach, jest świetny i nie trwa długo, zanim radośnie manewrujesz wokół obszarów, tnąc wrogów na złom. Unsighted wie, jak dobrze gra, rzucając graczom wiele wyzwań platformowych, co znowu jest nieoczekiwane w grze z tą perspektywą, ale działa. To także sprawia, że ​​odkrywanie gigantycznego świata Unsighted jest prawdziwą przyjemnością. Gra jest w zasadzie odgórną Metroidvanią, a Twoim głównym celem jest zebranie pięciu rozproszonych odłamków meteorów, z których każdy jest strzeżony przez wielkiego zła. Możesz ścigać odłamki w dowolnej kolejności z zablokowanymi pewnymi przeszkodami, dopóki nie kupisz lub nie zlokalizujesz broni, aby ją usunąć. Po drodze znajdziesz cele poboczne, fragmenty wiedzy i inne tajemnice, które warto odkryć – pod warunkiem, że uważasz, że warto poświęcić na to czas.

Świetnie się bawię z Unsighted. Akcja kołysze się, tykający zegar tworzy prawdziwe stawki, które dodają mile widzianej wagi do twoich działań. Świat i jego wiedza są fascynujące, a do tego szczyci się wspaniałą prezentacją. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak rozwinie się moja przygoda i kto ostatecznie zachowa zdrowy rozsądek do końca. Możesz wybrać Unsighted 30 września na PlayStation 4, Xbox One, Switch i PC, a także uruchamia się w Xbox Game Pass. Istnieje również wersja demonstracyjna dla tych, którzy chcą spróbować przed zakupem.Source : https://www.gameinformer.com/preview/2021/09/29/unsighted-preview-a-killer-action-game-about-watching-everyone-you-know-become