Unicorn Overlord: recenzja taktycznego RPG fantasy na Switchu

Unicorn Overlord: powrót dewelopera Vanillaware do średniowiecznego świata fantasy

Ambitna i genialna przygoda strategiczna

Unicorn Overlord to taktyczna gra RPG opracowana przez firmę Vanillaware, znaną z bogatych i pięknych światów. W tej grze gracz zanurza się w fantastycznym królestwie rządzonym przez złego pana. Pomimo fabuły diametralnie odmiennej od tej z 13 Sentinels, Unicorn Overlord jest arcydziełem, które umiejętnie łączy kilka systemów, aby stworzyć wyjątkowe wrażenia z gry.

Połączenie pięknej grafiki i taktycznej rozgrywki

Grafika i muzyka w Unicorn Overlord wyglądają absolutnie oszałamiająco, czy to w trybie przenośnym, czy na telewizorze. Każde spotkanie jest starannie zaprojektowane i zawiera różnorodne mapy, przeszkody i wrogów wymagających strategicznego myślenia. Gra stopniowo wprowadza nowe klasy postaci, zachęcając do eksperymentowania.

System walki opiera się na z góry ustalonej taktyce, pozwalając graczom planować działania swoich jednostek. Każda jednostka jest wyjątkowa, ma specyficzne mocne i słabe strony, zapewniając urzekającą głębię strategiczną. Bitwy nie ograniczają się do bezpośrednich konfrontacji, ale obejmują także specjalne umiejętności i punkty męstwa, które pozwalają na zróżnicowanie podejść strategicznych.

Eksploracja, zadania i relacje między postaciami

Oprócz walki, Unicorn Overlord oferuje różnorodne zadania na mapie świata bogatej w aktywności. Gracze mogą odbudowywać miasta, odkrywać tajemnice i wchodzić w interakcję z innymi postaciami, aby wzmacniać więzi między jednostkami. Każda postać posiada niepowtarzalną osobowość, co dodaje grze ciekawego wymiaru społecznego.

Jednak słabym punktem gry jest fabuła, która czasami cierpi na stereotypy i sztuczne zwroty akcji. Mimo to różnorodność postaci, głębia rozgrywki i dbałość o szczegóły sprawiają, że Unicorn Overlord jest wciągającą i wciągającą rozgrywką.

Źródło: www.nintendolife.com