UnderDungeon, pierwszy Dungeon Crawler z kotami w roli głównej, jest już dostępny na Xbox


Hej, fani Xboxa!

Chcemy podzielić się z Wami wspaniałą wiadomością. Począwszy od ostatniego piątku, 13 stycznia, można grać UnderDungeon na konsolach Xbox. Wszyscy jesteśmy bardzo podekscytowani i szczęśliwi z powodu premiery, więc jeśli jeszcze nie słyszeliście o tym tytule (jak to w ogóle możliwe?!), jestem tutaj, aby uratować dzień i powiedzieć kilka słów o tym, co jest interesujące w tym kawałku niezależnego kodu retro, kim są jego twórcy i jak to się wszystko zaczęło. Dobrym pytaniem jest również to, dlaczego wybraliśmy piątek trzynastego na datę premiery… Cóż, czytaj dalej!
A tak przy okazji, miło mi cię poznać, jestem Chris.

Proste nie znaczy uproszczone

Ale co to jest UnderDungeon pytasz? To fajny, osobliwy dungeon crawler i klasyczna gra fabularna, w której głównym bohaterem jest Kimuto, uroczy kotek z mieczem, który pierwszego dnia w nowej pracy stawia czoła surowemu światu pracy. Brzmi intrygująco? W porządku, a co powiesz na to, że jest to pełne doświadczenie retro z ostrą 1-bitową grafiką i chwytliwą muzyką i efektami dźwiękowymi? Nie jesteś jeszcze przekonany? Dobra, a co, jeśli powiem ci, że jest tu mnóstwo humoru, ciekawych postaci, z którymi możesz wchodzić w interakcje i rozmawiać, oraz zwrotów akcji zaczerpniętych z innych gatunków (takich jak… poziomy zręcznościowe i rytmiczne, a nawet sekcje 3D)?
Co teraz myślisz, co?!

wnętrze lochu

Wiem, co myślisz. Co to za pieśń pochwalna gry, która wygląda, jakby została wzięta z ery GameBoya? (To było szorstkie) Ale pozwól, że ci to powiem UnderDungeon to świetny przykład gry, która na pierwszy rzut oka nie wydaje się niczym szczególnym, ale błyszczy i świeci, gdy dasz jej szansę.

Poza tym w dzisiejszych czasach, kiedy praktycznie każdego dnia pojawiają się dziesiątki nowych tytułów, łatwo przeoczyć coś, co może być naprawdę ciekawe i grywalne, zwłaszcza jeśli od początku jest skierowane do określonej grupy odbiorców. Więc tak było w tym przypadku. Podziemia początkowo wydawała nam się „kolejną miniaturą retro”, ale potem tak nas urzekła, że ​​z przyjemnością postanowiliśmy pomóc jej twórcom w wydaniu.

wnętrze lochu

Dusze retro trwają wiecznie

Twórcą gry jest Josyan, niezależny niezależny deweloper, który wcześniej pracował nad takimi grami, jak m.in Inwazja Zeroptian oraz Tamiku. Zaangażowany był również w prace nad tzw Alex Kidd w MW przerobić. Zdecydował się na współpracę z José Ramónem „Bibiki” Garcíą, kompozytorem i projektantem dźwięku, aby wspólnie stworzyć projekt będący wielkim hołdem dla klasyki retro (jak np. Legenda Zeldy lub Smocza misja). Stara formuła rozgrywki łączy się tutaj z nowoczesnym i dopracowanym wykonaniem, zarówno pod względem rozgrywki, jak i oprawy audiowizualnej, więc jest to bardzo dobra okazja, aby wejść do oldskulowego zagłębia gier.

Pisząc ten artykuł, skorzystałem z okazji i poprosiłem samego Josyana o krótki komentarz na temat koncepcji gry. Oto, co mi powiedział:

„Właściwie to mały eksperyment, kiedy zaczynałem, był bardziej jak czysta kartka, na której mogłem umieścić mechanikę, żarty i momenty, które mi się podobały. Czuję też, że jest to bardzo osobisty projekt, ponieważ zawierał wiele moich własnych pomysłów i przesłań. Inspirują mnie wszystkie klasyczne dungeon crawlery, ale gra ma tak wiele różnych mechanik i mini-gier, że skłamałbym, gdyby nie było w niej dobrych momentów na całe życie. Mam nadzieję, że wszystkim, którzy lubią szukać tajemnic poza tym, co widzą oczy, spodoba się ta gra i oczywiście klasyczni gracze!”.

Zdjęcie projektanta

Twoim zadaniem będzie więc przemierzanie lochów i oczyszczanie ich z wściekłych potworów, walka z wielkimi bossami, zbieranie przedmiotów czy rozwiązywanie rozmaitych zagadek. Ale to tylko niewielka część tego, co zostało dla Was przygotowane, jak możecie wywnioskować z powyższego tekstu. A oto ukryte piękno UnderDungeonbo pod pozorem prostej, małej gry kryje się wiele niespodzianek.

wnętrze lochu

Do zobaczenia pod ziemią!

UnderDungeon jest już dostępna na Xbox One i Xbox Series X|S, więc możesz wyruszyć na przygodę już dziś. Włącz konsolę, chwyć miecz i niech wszystko się zacznie! A co do tego piątku trzynastego… Trzymał cię na palcach, co? Cóż, nie chcę niczego zepsuć, więc… Musicie odkryć to sami w grze, ale chcielibyśmy poznać wasze opinie na temat gry, więc nie wahajcie się podzielić się nimi z nami.

Nie zapomnij również odwiedzić naszej strony internetowej www.reddeergames.com i portali społecznościowych!

Do zobaczenia!

UnderDungeon

Xbox Live

UnderDungeon

©RedDeerGames


3


13,99 USD

11,19 $

Uzbrojony po zęby W tym fantastycznym świecie możesz walczyć na różne sposoby. Magiczne bańki, armata-bumerang czy klasyczny długi miecz mogą zdziałać wiele w tej obcej krainie. Każdą z twoich broni można dalej ulepszać, aby odblokować jej ukryty potencjał. Ciekawy świat Ciesz się stylizowaną grafiką 2D i minigrami. Każda napotkana postać ma coś ciekawego do powiedzenia… może z wyjątkiem kaczek. Poza tym zwróć szczególną uwagę na wszystkie z nich. Ukryte sekrety Na całej mapie znajdziesz sekretne obszary z bardzo dziwnymi gośćmi. O co im może chodzić? Jest tylko jeden sposób, aby się tego dowiedzieć.

Źródło : https://news.xbox.com/en-us/2023/01/19/underdungeon-the-first-dungeon-crawler-starring-cats-is-out-now-on-xbox-consoles/