Ulepszone środowisko aplikacji Xbox na PC


Rok 2022 był niesamowitym rokiem dla gier komputerowych. Mieliśmy szczęście, że nasi partnerzy wprowadzają niesamowite gry do PC Game Pass, takie jak Opowieść o zarazie: Requiem (pierwszego dnia!), Persona 5 Royali udostępnienie pełnej wersji gry Uziemiony. Wszystkie te gry i setki innych znajdują się w aplikacji Xbox na PC i cieszę się, że mogę udostępnić naszą ostatnią aktualizację aplikacji Xbox na PC, gdy rok dobiega końca.

Zanim przejdziemy do nowości, chcę podziękować wszystkim członkom naszej społeczności za nieustające opinie i dyskusje, dzięki którym granie na PC jest jeszcze lepsze. Wrócimy z kolejnymi aktualizacjami i grami w 2023 roku, ale na razie podsumujmy, jakie aktualizacje możesz teraz zobaczyć!


Gry Riot są teraz dostępne w ramach Xbox Game Pass


Jak już dziś informowaliśmy, ekskluzywne korzyści Riot Games są teraz dostępne dla wszystkich członków Xbox Game Pass. Valorant, League of Legends, Teamfight Tactics i Legends of Runeterra znajdziesz w aplikacji Xbox na PC. Aby rozpocząć, wybierz grę do pobrania i grania, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami, aby połączyć konta Game Pass i Riot. Cieszymy się, że członkowie mogą zacząć grać w gry Riot dzięki korzyściom z Game Pass na PC!


Dostarczanie szybszej i bardziej responsywnej aplikacji


W tym roku nadal ulepszaliśmy wydajność i niezawodność aplikacji Xbox. Dzięki ostatnim aktualizacjom aplikacja uruchamia się teraz nawet o 40% szybciej. Poprawiliśmy również kartę Game Pass, aby ładowała się nawet o 30% szybciej i była bardziej responsywna podczas przeglądania gier.


Funkcje instalacji i zarządzania grą


W lutym wprowadziliśmy szereg funkcji, które usprawniają instalowanie gier PC Game Pass, aby spełnić oczekiwania graczy PC. Obejmuje to takie funkcje, jak dostęp do lokalnych plików gier, instalowanie w dowolnym katalogu, przenoszenie gier między dyskami, łatwiejsze modyfikowanie gier oraz weryfikowanie i naprawianie instalacji.

W czerwcu wprowadziliśmy PC Bootstrapper, który zapewnia programistom spójny i prosty sposób integrowania funkcji, takich jak usługi Xbox i zapisy gier, a także informowanie o stanie uruchomienia gry, upewnianie się, że zainstalowana gra jest aktualna i nie tylko. Pomaga to zapewnić graczom najlepsze wrażenia.

Dokładamy wszelkich starań, aby przy każdej aktualizacji zwiększać niezawodność pobierania i instalowania gier. Wraz z wrześniową aktualizacją liczba zgłoszeń graczy dotyczących gier, których nie pobrano lub nie zainstalowano pomyślnie, zmniejszyła się o prawie połowę, a wskaźniki powodzenia w pobieraniu, instalowaniu i uruchamianiu gier nadal rosną z miesiąca na miesiąc. Dodaliśmy również powiadomienia, gdy wymagane są aktualizacje usług gier, aby aplikacja była zawsze świeża i zapewniała najlepszą rozgrywkę.


Ułatwienie odkrywania świetnych gier


Stale aktualizujemy aplikację, aby ułatwić odkrywanie gier, które pokochasz. Możesz zobaczyć, jak dobrze gra będzie działać na twoim komputerze, zanim ją pobierzesz, za pomocą wskaźnika dopasowania wydajności gry, a my nawiązaliśmy współpracę z HowLongToBeat, abyś mógł zobaczyć szacunkowy czas potrzebny na ukończenie gry dla większości PC Game Pass Gry.

Wprowadziliśmy również aktualizacje, aby ułatwić znalezienie następnej gry. Zwiastuny, zrzuty ekranu i opisy gier są dostępne na pierwszy rzut oka u góry strony Szczegóły gry, a także pokazują wiadomości od twórców większości gier. Zmieniliśmy układ aplikacji Xbox na PC, aby ułatwić znajdowanie nowych gier, w tym więcej kolekcji do eksploracji, gry z przodu i na środku u góry karty oraz poprawioną dokładność wyszukiwania. Wprowadziliśmy również ulepszenia nawigacji, aby znaleźć więcej gier do grania. Cała nawigacja znajduje się na pasku bocznym, a kolejka ułatwia śledzenie instalacji gier, dzięki czemu możesz od razu zacząć grać.

Dziękujemy od naszego zespołu za kolejny wspaniały rok grania. Prosimy o dalsze udostępnianie komentarzy w centrum opinii, na Twitterze lub w serwisie Reddit dla niejawnych testerów Xbox.

Źródło : https://news.xbox.com/en-us/2022/12/12/xbox-app-on-pc-updates-recap/