Ujawniono nowych członków Galerii Sław Gier Wideo!

Ujawniono najnowsze osoby wprowadzone do Galerii sław gier wideo Strong Museum, łączące przełomową tajemnicę, kontrowersyjny wówczas survival horror i klasykę retro. Asteroids, Myst, SimCity, Ultima i Resident Evil zostały docenione za swój wpływ na kulturę, dołączając do innych kultowych gier, takich jak Barbie Fashion Designer, The Last of Us i Wii Sports, znajdujących się w muzeum. Wśród nominowanych, które nie dostały się w tym roku, znalazło się kilka kultowych gier, takich jak Tony Hawk’s Pro Skater i Metroid.

Powody wyboru zwycięzców

Muzeum Strong argumentowało, dlaczego te gry zostały wybrane do Hall of Fame. Asteroids łączy w sobie wymagającą rozgrywkę i unikalny projekt audiowizualny, zapewniając sobie miejsce w Hall of Fame. Myst, dzięki swojemu wciągającemu projektowi i wykorzystaniu nowych technologii, również przeszedł do historii. SimCity odniosło sukces dzięki intuicyjnemu projektowi, który sprawił, że rozwój miast był ekscytujący, podczas gdy Resident Evil spopularyzował gatunek survival horroru dzięki swojej makabrycznej rozgrywce, wyróżniając go na tle innych nominowanych. Ostatecznie wybrano Ultimę ze względu na jej wkład w zdefiniowanie gatunku gier RPG i inspirowanie przyszłego pokolenia twórców gier wideo.

Wystawa wybranych gier

Wybrane gry będą teraz prezentowane w Strong Museum w Rochester w stanie Nowy Jork. Aby zobaczyć wszystkie gry aktualnie wyróżnione w muzeum, możesz zapoznać się z artykułem GameSpot na temat każdej gry w Galerii sław gier wideo.

Źródło: www.gamespot.com