Blizzard ogłasza ceny przepustek bojowych i szczegóły sezonów w Diablo IV

Blizzard ujawnia ceny przepustek bojowych i szczegóły sezonów w Diablo IV

Ponieważ Diablo IV zbliża się do czerwcowej daty premiery, Blizzard ujawnił ceny przepustek bitewnych i sposób, w jaki RPG poradzi sobie z zawartością sezonową. Jak wyszczególniono w najnowszej transmisji na żywo blogu programisty, Blizzard przedstawił podstawy sezonu Diablo IV z podziałem na nagrody i postępy. Pierwszy sezon rozpoczyna się od połowy do końca lipca, z planowanymi czterema sezonami rocznie – jeden na kwartał, z których każdy ma trwać trzy miesiące.

Sezony tematyczne

Sezony nie mają rozszerzać głównego wątku fabularnego Diablo IV; to jest pozostawione jego ekspansji. Zamiast tego skupi się na oddzielnych, tematycznych treściach powtarzających się w grze podstawowej i wprowadzających „świeże koncepcje i pomysły do ​​świata Sanktuarium”. Te koncepcje obejmują nową mechanikę rozgrywki, postacie, linie zadań, przedmioty i poprawki balansujące. Z każdym sezonem Diablo IV dodaje do zestawu sezonowe serie zadań i niezależne historie. Zadania te przeprowadzą cię przez nowe wydarzenia w rozgrywce, powiązane z najnowszą tematyką gry RPG.

„Zasadniczo tworzysz linie zadań w otwartym świecie, które mogą być zupełnie inne i nie muszą być ograniczone do poziomu narracji historii” – powiedział dyrektor generalny Diablo, Rod Fergusson.

Kwartalne aktualizacje Diablo IV dotyczą przygód po premierze, więc musisz je mieć ukończ grę podstawową zanim wskoczysz. Po jednorazowej grze każda nowa postać może pominąć kampanię i natychmiast rozpocząć sezonową aktualizację. Sezony będą wymagały nowej postaci i chociaż twoje starsze postacie są nadal dostępne, nie mogą uczestniczyć w tych dodatkach.

Przepustki bojowe

Co kwartał dodaje sezonową podróż, która pomoże ci przejść przez nowe dodatki Diablo IV, które obejmują wyzwania i nagrody, które pomagają ukończyć przepustkę bitewną za pomocą systemu punktów doświadczenia, Łaski. Przepustka sezonowa Blizzarda oferuje bezpłatną ścieżkę do ukończenia wraz z płatnymi trasami i dodatkowymi korzyściami.

Darmowa przepustka bojowa jest dostępna dla wszystkich i dodaje 27 poziomów z nagrodami, takimi jak Smoldering Ashes i inne elementy kosmetyczne. Popioły można wymienić na sezonowe błogosławieństwa (wzmocnienia) za punkty doświadczenia, złoto, rozszerzenia mikstur lub Obole. Blizzard zauważył, że nagrody za płatne przepustki nie obejmują dodatkowych Smoldering Ashes, a przed odebraniem gadżetów wpływających na rozgrywkę musisz osiągnąć określone kamienie milowe postaci.

Jeśli chodzi o opcje płatnej przepustki bojowej Diablo IV, dodatki obejmują:

 • Przepustka premium (~10 USD)
  • 63 dodatkowe poziomy
  • Dwa pełne zestawy pancerzy kosmetycznych dla każdej klasy
  • Kosmetyki broni i zbroi
  • Sezonowy wierzchowiec i zbroja wierzchowca
 • Przyspieszona przepustka (~25 USD)
  • Wszystkie korzyści z karnetu premium
  • Natychmiast odblokowuje 20 poziomów
  • Emotka Skrzydła twórcy

Ponieważ sezony trwają tylko trzy miesiące, przyspieszona przepustka jest skierowana do każdego, kto rozpocznie sezon późno, odblokowując wsteczne poziomy w celu zwiększenia. Niektóre profity odblokowywane w trakcie sezonu, takie jak unikalne przedmioty i moce, dołączą do gry podstawowej Diablo IV po zakończeniu wydarzeń. Wraz z monetyzowanymi ścieżkami przepustek bitewnych, Blizzard mówi również, że planuje rotacyjny asortyment sprzętu do sklepu gotówkowego Diablo IV. Przedmioty kupowane w sklepie są czysto kosmetyczne, a kosmetyki klasowe są dostępne dla wszystkich postaci na całym koncie.

Diablo IV sezon 1 nie wyznaczył jeszcze dokładnej daty, a panel deweloperów Blizzarda zauważył, że szczegóły dotyczące jego tematu zostaną omówione po premierze 6 czerwca 2023 r. I chociaż do debiutu został zaledwie miesiąc, nadal możesz sprawdzić ostateczna beta Diablo IV planowana na 12 maja do 14 maja.

Andrea Shearon jest niezależnym współpracownikiem IGN zajmującym się grami i rozrywką.

Źródło : https://www.ign.com/articles/diablo-4-battle-pass-pricing-season-details-revealed.