Ubisoft Toronto: Zwolnienie 33 członków zespołu – oficjalny komunikat prasowy

Ubisoft zwolnił 33 członków swojego personelu z Ubisoft Toronto w ramach „ukierunkowanej zmiany kierunku”, aby zapewnić realizację ambitnego planu rozwoju.

Wpływ zwolnień w Ubisoft Toronto

Ubisoft Toronto zdecydował się przeprowadzić ukierunkowaną reorientację, aby zapewnić realizację swojego ambitnego planu rozwoju” – powiedział przedstawiciel firmy w oświadczeniu dla PC Gamer.

Niestety będzie to miało wpływ na role 33 członków zespołu, którzy opuszczą Ubisoft. Zależy nam na zapewnieniu im kompleksowego wsparcia, w tym pakietów odpraw i pomocy w karierze, aby pomóc im w dokonaniu tej zmiany.

Konsekwencje zwolnień w bieżących projektach

Nie jest jasne, które działy dotknęły zwolnienia i jaki może to mieć wpływ na remake Prince of Persia: The Sands of Time, którego wspieranie niedawno otrzymało Ubisoft Toronto. Ubisoft upiera się jednak, że „nasz plan pozostaje niezmieniony, a nasze zespoły pracują w studiu nad realizacją remake’u Splinter Cell i innymi projektami”.

Aktualna sytuacja branży gier wideo

Te zwolnienia są częścią długiej serii zamykań i zwolnień studiów, wyznaczając niezwykle trudny okres dla gier wideo i ludzi, którzy je tworzą. Do końca maja 2024 r. w branży pracę straciło w tym roku ponad 10 tys. osób.

Do końca maja w branży gier wideo zwolniono ponad 10 000 stanowisk pracy. Dziś liczba ta wzrosła do 10 800. Dla porównania w 2023 r. zwolniono 10 500 osób, co oznacza, że ​​zwolnienia dotknęły do ​​tej pory więcej deweloperów w 2024 r. w czasie krótszym o ponad połowę.

Reakcje w branży

„Zwolnienia będą wolniejsze. Większość dużych firm podjęła już kroki i, miejmy nadzieję, nie będzie musiała iść dalej (niektórzy analitycy, z którymi rozmawiał portal GamesIndustry.biz, uważają, że firmy być może będą musiały ponownie zatrudnić za kilka lat). Ale ból się nie skończył” – napisał Chris Dring z GamesIndustry.biz dla Eurogamer na temat stanu zwolnień w branży gier wideo.

Wczoraj informowaliśmy, że szef Ubisoftu, Yves Guillemot, potępił „złośliwe i osobiste ataki online” skierowane przeciwko twórcom gry, po reakcjach sieci na ujawnienie Assassin’s Creed Shadows.

Źródło: www.eurogamer.net