Ubisoft przeprasza za niewłaściwe użycie historycznego logo w Assassin’s Creed Shadows

Przedstawiamy artykuł na temat Assassin’s Creed Shadows, kolejnej gry firmy Ubisoft, której akcja toczy się w feudalnej Japonii.

Ubisoft przeprasza za nieuprawnione użycie logo

Ubisoft, twórca Assassin’s Creed Shadows, przyznał się do umieszczenia logo grupy zajmującej się rekonstrukcją historyczną w grafice swojej nadchodzącej gry, której akcja toczy się w feudalnej Japonii, i przeprosił za jego nieuprawnione użycie.

Reakcja grupy reakcji

Fani zauważyli flagę grupy rekonstrukcji piechoty Sekigahara Teppo-tai na grafice koncepcyjnej na stronie internetowej Ubisoftu i zgłosili problem samej grupie. W mediach społecznościowych główny kanon grupy rekonstrukcyjnej poinformował, że w zeszłym miesiącu skontaktował się w tej sprawie z Ubisoftem.

Interwencja firmy Ubisoft Japan

Firma Ubisoft Japan poinformowała później, że zidentyfikowała dwa zastosowania logo Sekigahara Teppo-tai w grafice koncepcyjnej, a co najmniej jedno z nich pojawiło się w książce z grafiką zawartej w Edycji Kolekcjonerskiej gry.

Przeprosiny Ubisoftu

„Po tym terminie grafika, o której mowa, nie będzie używana ani rozpowszechniana, z wyjątkiem obecności w książce z grafikami Edycji Kolekcjonerskiej” – napisał Ubisoft. „Głęboko przepraszamy za tę sprawę. »

Nic nie wskazuje na to, że logo będzie nadal obecne w samej grze Shadows po premierze gry w listopadzie.

W zeszłym miesiącu firma Ubisoft wprowadziła na rynek długo oczekiwaną grę Assassin’s Creed, której akcja rozgrywa się w Japonii, co spotkało się z dużym odzewem publiczności i raportami o pozytywnych wynikach zamówień przedpremierowych dla wydawcy. Jednak twórcy gry również spotkali się z nadużyciami w Internecie, zaostrzonymi przez tweet właściciela X Elona Muska dotyczący postaci Yasuke, czarnego samuraja, postaci historycznej tamtej epoki.

Źródło: www.eurogamer.net