Ubisoft planuje wypuścić XDefiant we wrześniu lub październiku, po nieudanym certyfikacie wydanym przez PlayStation i Xbox.

Ubisoft planuje wypuszczenie XDefiant, swojej nowej strzelanki FPS, pomiędzy wrześniem a październikiem, po odrzuceniu jej przez PlayStation i Xbox w procesie certyfikacji.

Odmowa certyfikacji

W pisemnej aktualizacji producent Mark Rubin ogłosił, że pod koniec lipca Ubisoft rozpoczął proces certyfikacji XDefiant na PlayStation i Xbox. Jednak w połowie sierpnia Ubisoft odkrył, że gra została odrzucona. Bez tej odmowy XDefiant mógłby zostać wypuszczony na rynek już pod koniec sierpnia.

Ubisoft musi teraz szukać w grze problemów związanych ze zgodnością i funkcjonalnością oraz korygować je, aby umożliwić wypuszczenie gry na rynek. Firma planuje ponowne zgłoszenie gry do certyfikacji platformy za niecałe dwa tygodnie. Jeśli gra zostanie zaakceptowana, mogłaby oficjalnie wystartować na przełomie września i października.

Wydanie zaplanowane na październik z łatką

Rubin twierdzi również, że gra najprawdopodobniej otrzyma przepustkę warunkową, co oznacza, że ​​Ubisoft będzie musiał wdrożyć łatkę pierwszego dnia, a premiera XDefiant ma nastąpić na początku lub w połowie października.

„Gdybyśmy kierowali się standardowymi zasadami wydawania gier, ustalilibyśmy datę z wystarczająco dużym wyprzedzeniem, zachowując margines bezpieczeństwa, aby znać faktyczną datę premiery. Jednakże, jak wiele innych rzeczy w tej grze, nie obraliśmy zwykłej drogi” – mówi Rubin.

Następnie dodaje: „Pozwolenie milionom ludzi na granie w twoją grę na długo przed jej premierą nie jest normalne. To, że nie boimy się pokazać milionom ludzi niedokończonej gry ze wszystkimi jej niedoskonałościami, też nie jest normalne. To były prawdziwe testy, a nie tylko wydarzenia marketingowe. Jeśli więc chodzi o datę premiery, prawdziwą odpowiedzią jest „jak najszybciej”. Będziemy Cię informować, gdy tylko będziemy mieli więcej informacji. »

XDefiant, obiecująca gra

XDefiant to darmowa strzelanka FPS stworzona przez firmę Ubisoft San Francisco. W tym roku przeszedł kilka faz beta, w tym fazę zamkniętą w kwietniu i fazę otwartą w czerwcu. Dostępna będzie na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X|S.

W naszych pierwszych wrażeniach z pierwszej zamkniętej bety XDefiant powiedzieliśmy: „Nie jest idealna i zdecydowanie wymaga wielu poprawek”. Ale sedno rozgrywki tam jest i jest fajnie. »

Czekając na oficjalną premierę XDefiant, możemy już poznać potencjał gry. Bądź na bieżąco, aby uzyskać więcej informacji na temat tej wyczekiwanej gry!

Źródło: www.ign.com