Ubisoft planuje kilka remake’ów Assassin’s Creed: szczegóły autorstwa Yvesa Guillemota

Jak podaje dyrektor generalny firmy, Ubisoft przygotowuje obecnie kilka remake’ów gier Assassin’s Creed. Choć nie ujawnił jeszcze jakich, ta wiadomość jest następstwem doniesień z zeszłego roku wskazujących, że uwielbiana przez Ubisoft gra Assassin’s Creed Black Flag zostanie wznowiona.

Remake Assassin’s Creed w przygotowaniu

Do rewelacji dyrektor generalny doszło podczas wywiadu na stronie Ubisoftu, omawiając przyszłe portfolio firmy. Choć nie przyniosło to żadnych większych niespodzianek – Yves po raz kolejny wspomniał o generatywnych NPC-ach AI, mówiąc, że mogliby być „inteligentniejsi, bardziej interaktywni” (a nie tylko przerażający) – udało się podzielić kilkoma świeżymi informacjami.

W odpowiedzi na pytanie o przyszłe plany Ubisoftu dotyczące serii, Yves ujawnił: „Przede wszystkim gracze mogą być podekscytowani remake’ami, które pozwolą nam powrócić do niektórych gier, które stworzyliśmy w przeszłości i je zmodernizować; w niektórych naszych starszych grach Assassin’s Creed są światy, które wciąż są niezwykle bogate. »

Rewelacje na temat nadchodzących gier

Potwierdza to raport Kotaku z zeszłego roku, w którym stwierdzono, że studio Skull and Bones należące do Ubisoft Singapore było „mocno zaangażowane” w remake popularnego o tematyce pirackiej Assassin’s Creed: Black Flag. Jednak projekt opisano jako „wciąż na wczesnym etapie” i jest mało prawdopodobne, że zostanie ukończony „co najmniej przez kilka lat”. Oczywiście Guillemot potwierdził teraz remake, otwierając świat możliwości – chociaż moje pieniądze prawdopodobnie stawiam na Assassin’s Creed 2. Najlepszy żart w serii zasługuje na kolejną szansę, aby zabłysnąć.

Jednak Guillemot miał też kilka słów do powiedzenia na temat Assassin’s Creed. Zapytany, czy różnica w podejściu między bardziej zwięzłym Mirage i bardziej tradycyjnie imponującym Shadows, które ma nadejść, wskazuje na przyszłe plany Ubisoftu, Guillemot powiedział: „Będzie mnóstwo różnorodnych wrażeń. Celem jest częstsze wydawanie gier Assassin’s Creed, ale nie zapewnianie takich samych wrażeń co roku. »

Nowe odcinki już wkrótce

„Nadchodzi wiele dobrych rzeczy” – dodał – „w tym zapowiadany przez nas Assassin’s Creed Hexe, który będzie grą zupełnie inną od Assassin’s Creed Shadows. Myślę, że zaskoczymy ludzi. »

Hexe to oczywiście jedna z kilku nowych części serii, nad którymi potwierdzono, że prace nad nią odbędą się już we wrześniu 2022 r. Akcja rozgrywa się w XVI-wiecznej Europie i wydaje się, że premiera ma nastąpić w 2026 r. wraz z grą mobilną Assassin’s Creed Jade pierwotnie planowano na rok 2025. Jeśli chodzi o Assassin’s Creed Shadows, którego akcja rozgrywa się w feudalnej Japonii, ukaże się ona 15 listopada na komputerach PC, Mac, PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Źródło: www.eurogamer.net