Ubisoft naprzód: zapowiedziano wiele nowych gier Assassin’s Creed, zabranie franczyzy do Bagdadu, feudalnej Japonii i nie tylko


Przyszłość Assassin’s Creed została ujawniona dzisiaj na Ubisoft Forward, a wszystko zaczyna się w 2023 r Assassin’s Creed Mirage. Odbywające się w IX-wiecznym Bagdadzie, Assassin’s Creed Mirage skupia się na historii dorastania Basima Ibn Is’haqa, Ukrytego wprowadzonego w Assassin’s Creed Walhalla. Dwie dodatkowe flagowe gry Assassin’s Creed, Assassin’s Creed kryptonim Czerwony oraz Assassin’s Creed Codename Hexe, również drażniono się, przy czym pierwsza z nich miała miejsce w długo wyczekiwanej scenerii feudalnej Japonii. Oba tytuły będą częścią Assassin’s Creed Codename Nieskończoność centrum.


Assassin’s Creed Mirage


Krótsza, bardziej narracyjna gra niż ostatnie pozycje z serii, Assassin’s Creed Mirage ma miejsce 20 lat przed wydarzeniami z Assassin’s Creed Walhalla, gdy gracze spotykają 17-letniego Basima (teraz głosu użyczył mu Lee Majdoub) zmagającego się z koszmarnymi wizjami i żyjącego życiem jako przebiegły uliczny złodziej. Na szczęście dla Basima Ukryci (w tym jego mentor Roshan, któremu głosu użyczył Shohreh Aghdashloo) widzą jego potencjał i pomagają mu uciec z Bagdadu do fortecy Ukrytych w Alamut. Gdy nauczy się ich tajemniczych rytuałów i potężnych zasad, udoskonali swoje wyjątkowe zdolności, odkryje swoją prawdziwą naturę i zrozumie nowe wyznanie wiary – takie, które zmieni jego los w sposób, jakiego nigdy sobie nie wyobrażał.

Zbudowany jako hołd dla pierwszych gier Assassin’s Creed, Mirage oddaje hołd korzeniom serii, gdy gracze dołączają do zakonu proto-zabójców, znanego jako Hidden Ones i stają się mistrzem zabójców. Bagdad w IX wieku był tętniącą życiem metropolią i służy jako idealne, gęste, miejskie tereny łowieckie, ponieważ Basim śledzi swoją ofiarę, korzystając z największego jak dotąd asortymentu narzędzi w serii. Chociaż w tym momencie historii nie przyjęli jeszcze nazwy „Zabójcy”, nie popełnij błędu: Ukryci to potężny i ugruntowany zakon, dysponujący zasobami i najważniejszym Credo, które ich prowadzi. Gdy Basim bada Bagdad, będzie mógł zdobywać kontrakty i ulepszenia z sieci biur Hidden One w całym mieście, a także zbierać wskazówki na temat swoich celów i zabijać je szybkimi zabójstwami.

Oczywiście największą zaletą zabójcy są umiejętności wspinaczki, a gdy seria powróci do wielkoskalowego środowiska miejskiego, Basim będzie musiał skakać po dachach, wspinać się na wysokie wieże i uciekać przed strażnikami, parkując płynnie przez cztery odrębne dzielnice Bagdadu. Kiedy informacji nie można zdobyć poprzez zbieranie wskazówek, orzeł Basima Enkidu może wzbić się w przestworza, zbadać obszary i oznaczyć wrogów, aby Basim potajemnie wyeliminował.

Zrzut ekranu z Assassin's Creed Mirage

Assassin’s Creed Mirage debiutuje w 2023 roku na Xbox Series X|S i Xbox One.


Assassin’s Creed kryptonim Czerwony


Assassin’s Creed kryptonim Czerwony jest rozwijany przez Ubisoft Quebec (twórcy Assassin’s Creed Odyssey oraz Assassin’s Creed Syndicate) z dyrektorem kreatywnym Jonathanem Dumontem. Gra będzie kolejną ewolucją otwartego świata RPG Assassin’s Creed i zabierze graczy do długo oczekiwanej feudalnej Japonii.


Assassin’s Creed Codename Hexe


Następny Assassin’s Creed kryptonim Czerwony będzie Assassin’s Creed Codename Hexektóry jest rozwijany przez Ubisoft Montreal, a Clint Hocking pełni funkcję dyrektora kreatywnego.


Assassin’s Creed Codename Nieskończoność


Czerwony oraz Hekse oboje będą częścią Assassin’s Creed Codename Nieskończonośćcentrum, które połączy graczy z różnymi rodzajami doświadczeń Assassin’s Creed, starymi i nowymi. Nieskończoność przywróci także tryb wieloosobowy do Assassin’s Creed z samodzielną rozgrywką.

Zrzut ekranu z Assassin's Creed Mirage

Assassin’s Creed Mirage jest już dostępny w przedsprzedaży w sklepie Ubisoft. Zarezerwuj swój egzemplarz już teraz, aby być jednym z pierwszych, którzy odkryją Bagdad w IX wieku.

Źródło : https://news.xbox.com/en-us/2022/09/10/ubisoft-forward-new-assassins-creed-games-announced/