Twórcy Gry o Tron wyjaśniają szczegóły anulowanego filmu Gwiezdne Wojny

Złomowany film Gwiezdne Wojny: spojrzenie od środka

David Benioff i Dan Weiss, twórcy serialu „Gra o tron” dla HBO, szczegółowo wyjaśnili porzucony film „Gwiezdne Wojny”, mówiąc, że „nie byliśmy droidami, które [Lucasfilm] szukałem.”

Obaj twórcy potwierdzili także doniesienia z 2019 roku, że ich film będzie zasadniczo zatytułowany „Pierwszy Jedi” opowiadający historię powstania zakonu Jedi, pierwszych mieczy świetlnych i nie tylko.

Lucasfilm zatrudnił Benioffa i Weissa do wyreżyserowania serii filmów w 2018 r., z których pierwszy miał zostać wydany w 2022 r., ale film został odwołany w 2019 r. z powodu konfliktów w harmonogramie, jak powiedzieli wówczas obaj twórcy. Rozłam wydawał się przyjazny, ponieważ prezes Lucasfilm Kathleen Kennedy również powiedziała, że ​​ma nadzieję, że Benioff i Weiss pewnego dnia wrócą do Gwiezdnych Wojen.

Wydaje się jednak, że oficjalna historia uległa zmianie, ponieważ Benioff stwierdził, że „ [Lucasfilm] ostatecznie zdecydował, że nie chce pisać historii o pierwszym Jedi. Mieliśmy w głowie bardzo konkretny pomysł na historię i ostatecznie zdecydowali, że nie chcą tego robić. »

Na tym nie skończyły się ostre komentarze, ponieważ Weiss wyraziła także swoją frustrację wobec Riana Johnsona, który napisał i wyreżyserował Gwiezdne Wojny: Odcinek 8 – Ostatni Jedi, za wtargnięcie na ich teren.

Kontrowersje i zamieszanie

Fani są zaniepokojeni mnożeniem się filmów ogłaszanych bez żadnej konkretnej publikacji od czasu Gwiezdnych Wojen: Odcinek 9 – Skywalker odrodzenie w 2019 roku.

Film Rogue Squadron w reżyserii Patty Jenkins z Wonder Woman 1984 został ogłoszony w 2021 roku z datą premiery w 2023 roku, ale został po cichu usunięty z harmonogramu premier Disneya pod koniec tego samego roku.

Gwiezdne Wojny: Odcinek 8 – Reżyser „Ostatni Jedi”, Rian Johnson, pracuje także nad kolejną trylogią filmową, która została ogłoszona w 2017 roku i pozostaje nieodwołana pomimo braku aktywnego rozwoju.

Przyszłe pokazy i daty premier

Pomimo tej zagmatwanej sytuacji Lucasfilm ogłosił na Star Wars Celebration 2023 trzy kolejne filmy, z których jeden wyreżyserował Dave Filoni z „The Mandalorian” i „Ahsoka”, a drugi Jamesa Mangolda, który zdaje się opowiadać o początkach Mocy.

Oprócz tych odwołań i niepewnych zapowiedzi, Daisy Ridley, gwiazda kontynuacji trylogii, ma także powrócić w filmie wyreżyserowanym przez Sharmeen Obaid-Chinoy.

W styczniu 2024 roku ogłoszono kolejny film z Gwiezdnych Wojen, zatytułowany The Mandalorian & Grogu , pochodzący od Jona Favreau.

Disney ma w swojej filmografii trzy filmy z serii Gwiezdne Wojny, których premiery zaplanowano na 22 maja 2026 r., 18 grudnia 2026 r. i 17 grudnia 2027 r.

Źródło: www.ign.com