Twórca Yakuzy, Toshihiro Nagoshi, potwierdza odejście Segi wraz z Yakuzą: zapowiedź sequela jak smokTwórca serii Yakuza, Toshihiro Nagoshi, potwierdził, że opuści zarówno Ryu Ga Gotoku Studio, jak i SEGA. W ramach zapowiedzi restrukturyzacji RGG Studio potwierdziło również, że obecnie pracuje nad kontynuacją gry Yakuza: Like a Dragon.

Te wieści od Ryu Ga Gotoku Studio i Nagoshi wynikają z raportu, który mówi, że chiński deweloper i wydawca NetEase prowadził „ostateczne negocjacje” z Nagoshi, aby zatrudnić go z firmy SEGA, z którą współpracuje od 1989 roku.

Nagoshi w oświadczeniu nie ujawnił, jaki był jego następny ruch, ale potwierdził, że opuszcza SEGA i RGG Studio.

„Ponieważ odchodzę z SEGA, rezygnuję również ze stanowiska szefa Ryu Ga Gotoku Studio” – napisał Nagoshi. „Dziękuję fanom, którzy wspierają nas i serię Yakuza od wielu lat. Macie moją najszczerszą i najgłębszą wdzięczność.

„Wytrwałem i jestem tu teraz dzięki temu, czego nauczyłem się od wielu ludzi wokół mnie. To zasługa kolegów, którzy tak poparli, że mogłem doskonalić swoje nastawienie do ciągłego przekraczania granic.

„Na dzień dzisiejszy rodzi się nowe studio Ryu Ga Gotoku, w którym seria będzie żyła. Chociaż nie wiem na pewno, co stworzą, wierzę, że nowa generacja jeszcze bardziej wzmocni fundamenty, które zbudowaliśmy przez lata i dostarczymy światu wspaniałych gier. Aby to osiągnąć, oni również muszą nadal się uczyć, stawiać sobie wyzwania i rozwijać się. Proszę o dalsze wspieranie przedsięwzięć studia.

„Jeszcze raz chciałbym wyrazić moje najgłębsze uznanie dla was wszystkich. Dziękuję bardzo za wsparcie. Bądź na bieżąco z wieloma nowymi początkami!”

Nagoshi wyjdzie z RGG Studio wraz z producentem serii Yakuza, Daisuke Sato, który był szefem studia przez dziewięć lat.

Idąc dalej, nowym dyrektorem Ryu Ga Gotoku Studio będzie producent serialu Masayoshi Yokoyama i omówił, jak zespół będzie dalej naciskał na to, co sprawiło, że studio odniosło sukces, jednocześnie wytyczając nową ścieżkę. Jednym z pierwszych kroków na tej drodze, według Yokoyamy, jest sequel Yakuzy: Like a Dragon i historia Ichibana Kasugi.

„Poprzednicy Ryu Ga Gotoku przekazali swoje przekonania i know-how każdemu członkowi zespołu” – napisał Yokoyama. „Możecie to zobaczyć w niedawno wydanym Lost Judgement i zobaczymy w nadchodzącej kontynuacji Yakuza: Like a Dragon, która będzie kontynuacją historii Ichibana Kasugi.

„Ta gra jest obecnie opracowywana przez producenta Sakamoto i reżyserów Horii, Ito i Mitake. Ja sam wraz z Takeuchi i Furutą pracujemy nad historią.

„Niezależnie od tego, czy za sześć miesięcy, czy za rok, mam nadzieję pokazać wam nowy tytuł Ryu Ga Gotoku autorstwa nowego Ryu Ga Gotoku Studio, który jest inny, ale wciąż taki sam, i coś, co wywoła wrażenie „to jest to, co my czekają na Ciebie w Tobie. Chciałbym kontynuować moje życie jako twórca gier wideo z powagą”.

Nagoshi dołączył do SEGA we wczesnych latach gry na automatach i pracował nad takimi seriami jak Virtua Racing, Monkey Ball i innymi, zanim założył Ryu Ga Gotoku Studio i serię Yakuza.

Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą recenzją Lost Judgment, w jaki sposób studio powiedziało, że wytycza nową przyszłość za pomocą Lost Judgment i Yakuza: Like a Dragon, oraz naszą recenzję Yakuza: Like a Dragon.

Masz dla nas wskazówkę? Chcesz omówić możliwą historię? Wyślij e-mail na adres newsstips@ign.com.

Adam Bankhurst jest autorem wiadomości dla IGN. Możesz śledzić go na Twitterze @AdamKurs i dalej Skurcz.

Source : https://www.ign.com/articles/yakuza-creator-toshihiro-nagoshi-confirms-sega-departure-like-a-dragon-sequel