Twórca gry Surgeon Simulator, Bossa Studios, zwalnia jedną trzecią swojego personelu

Bossa Studios, twórca Surgeon Simulator, zwolniło jedną trzecią swojego personelu. Zwolnienia te dotknęły 19 osób, głównie z działów zapewnienia jakości i produkcji, a także pracowników spoza Wielkiej Brytanii.

Redukcja zatrudnienia w Bossa Studios

Pomimo tych zwolnień Bossa nadal zatrudnia 40 osób. Henrique Olifiers, współzałożyciel Bossa, przypisał tę decyzję „idealnej burzy wydarzeń”, takich jak rosnące koszty operacyjne, opóźnienia w finansowaniu i wydanie wielu gier AAA pod koniec roku, co spowodowało przeniesienie uwagi na małe, niezależne firmy, takie jak jego .

Olifiers powiedział: „W wyniku tej nieoczekiwanej sytuacji musieliśmy podjąć trudną decyzję o przebudowie naszego studia, aby odzwierciedlić naszą obecną sytuację na koniec roku, koncentrując wszystkie nasze wysiłki na Lost Skies. Oznacza to, że znaleźliśmy się w rozdzierającej serce sytuacji, w której musimy zwolnić około jedną trzecią studia – w tym kilku naszych najbliższych współpracowników. »

Apel do branży gier

Firma Bossa Studios wyraziła chęć wsparcia zwolnionych osób, prosząc swoich kolegów z branży o pomoc w znalezieniu nowej pracy, podkreślając umiejętności tych specjalistów.

Olifiers dodał: „Często mówimy, że tworzenie gier jest trudne, ale nie ma nic trudniejszego niż widok zwalnianych osób, które podziwiasz. Ostatecznie naprawdę zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby do tego nie dojść, i naprawdę jest nam przykro z powodu sytuacji, w której się znaleźliśmy. »

Pomimo wyzwań Bossa Studios nadal angażuje się w kontynuację działalności i wspieranie pozostałych pracowników.

Źródło: www.eurogamer.net