Twórca gry Revenant Hill zostaje odwołany z powodu poważnej choroby Scotta Bensona.

Mecz Revenant Hill odwołany

Revenant Hill, nadchodząca gra twórców Night in the Woods, została anulowana z powodu nieobecności projektanta narracji i artysty Scotta Bensona, który zmaga się z poważną chorobą uniemożliwiającą mu kontynuowanie projektu.

Stan zdrowia Scotta Bensona

Jak wynika z wpisu Bensona na jego osobistym koncie X, od 12 miesięcy cierpiał na ciężką niewydolność serca, która znacznie ograniczała jego zdolność do pracy. Poniżej możesz przeczytać jego wiadomość.

„Przez ostatnie 12 miesięcy byłem bardzo chory i nie doszedłem do siebie. W końcu zdiagnozowano u mnie ciężką niewydolność serca, prawdopodobnie spowodowaną wirusem. Będzie to w dalszym ciągu znacznie mnie ograniczać w dającej się przewidzieć przyszłości, dlatego muszę przestać pracować tak, jak kiedyś. » – tweet Scotta Bensona (@bombsfall) z 7 listopada 2023 r.

Wpływ na zespół i projekt

W oświadczeniu wydanym przez studio The Glory Society tworzące Revenant Hill wyjaśnia, że ​​nieobecność Bensona oznacza nie tylko zaprzestanie tworzenia gry, ale także całkowite zawieszenie działalności studia. W oświadczeniu wyjaśniono, że przy tak małym zespole utrata dwóch kluczowych pracowników jest zbyt duża, aby prace mogły być kontynuowane zgodnie z planem.

Niezależne studio zostało założone przez Bensona i jego żonę Bethany Hockenberry, która również zrezygnowała z projektu, aby go wspierać. W oświadczeniu czytamy: „Tworzenie czegokolwiek złożonego wiąże się z wyzwaniami. Tworzenie gier wymaga czasu i zazwyczaj wymaga współpracy dobrego zespołu. Mieliśmy szczęście, że mamy taki zespół. Niestety, niedawne poważne problemy zdrowotne zmusiły dwóch kluczowych członków do opuszczenia projektu na czas nieokreślony. »

Poprzednie prace Scotta Bensona

Benson jest znany jako jeden z autorów i artystów/animatorów docenionej przez krytyków gry Night in the Woods z 2017 r. Po sukcesie gry wraz z Hockenberrym założyli w 2019 r. The Glory Society. Ujawniono pierwszy projekt studia Revenant Hill w maju podczas prezentacji PlayStation.

Źródło: www.gameinformer.com