Twórca Firewall Ultra zamyka swoje drzwi po 8 latach

Zamknięcie dewelopera Firewall Ultra First Contact Entertainment po ośmiu latach działalności stanowi punkt zwrotny dla branży gier wideo. Dowiedz się o przyczynach tego zamknięcia i jego wpływie na sektor.

Zamknięcie First Contact Entertainment

First Contact Entertainment ogłosiło zamknięcie w poście na Facebooku przed Świętami Bożego Narodzenia. Jako główny powód podaje się brak wsparcia dla rzeczywistości wirtualnej w branży gier wideo. Zdaniem studia ten brak wsparcia ostatecznie zniweczył jego działalność. Jako renomowany twórca gier VR firma nie może już uzasadniać inwestycji niezbędnych do dalszego rozwoju. To zespół nieustraszonych innowatorów, gotowych przesuwać granice nowych technologii, ale ich determinację zwyciężyły przeszkody finansowe.

Konsekwencje dla gry Firewall Zero Hour

Deweloper First Contact Entertainment jest najbardziej znany ze stworzenia Firewall Zero Hour na PlayStation VR w 2018 roku, a także gry Firewall Ultra na PlayStation VR2 w 2023 roku. Nie podano jeszcze żadnej zapowiedzi dotyczącej usunięcia tych gier ze sklepu internetowego PlayStation, ani potwierdzenie zamknięcia ich serwerów. Ta niepewność i brak wsparcia pokazują trudności, z jakimi borykają się twórcy gier VR.

Inne zamknięcia związane z ograniczeniami finansowymi

First Contact Entertainment nie jest jedyną firmą w branży, która zamknie swoje podwoje ze względów finansowych w 2023 roku. Wydawca Shadow Gambit: The Cursed Crew, Mimimi, również zakończył działalność po 15 latach ze względu na „zwiększoną presję finansową i wysoki poziom ryzyko. » Ta seria zamknięć odzwierciedla wyzwania gospodarcze, przed którymi stoją gracze w branży gier wideo, nawet ci, którzy odnieśli pewien sukces.

Firewall Zero Hour został dobrze przyjęty, zdobywając 79 punktów w serwisie Metacritic, natomiast Firewall Ultra otrzymał mieszane recenzje z wynikiem 61 punktów w serwisie Metacritic.

Źródło: www.gamespot.com