Twórca Bayonetta 3 odpowiada na spór dotyczący aktorów głosowych w oficjalnym oświadczeniu


Obraz: PlatinumGames, Nintendo

W zeszły weekend było mnóstwo dramatu, gdy oryginalny głos Bayonetty Helleny Taylor przesłał serię filmów w mediach społecznościowych, oskarżając dewelopera PlatinumGames i Hideki Kamiyę o obraźliwą ofertę płacową.

Następnie pojawił się raport Bloomberga i oddzielne anonimowe źródła twierdzące, że Taylorowi pierwotnie zaoferowano więcej niż wcześniej wspomniano. Nowa aktorka głosowa w Bayonetta 3 Jennifer Hale nawet wtrąciła się – wyjaśniając, że tak naprawdę nie może nic powiedzieć z powodu umowy NDA, ale wzywając do pokoju ze wszystkich stron.

Teraz w końcu otrzymaliśmy oficjalne oświadczenie PlatinumGames na Twitterze. W tej krótkiej wiadomości japońska firma dziękuje „wszystkim, którzy przyczynili się” do powstania serii na przestrzeni lat i udziela „pełnego wsparcia” nowej Bayonetcie VA. Prosi również fanów i szerszą społeczność gier, aby powstrzymali się od jakichkolwiek komentarzy, które mogłyby potencjalnie lekceważyć Hale’a lub innych współpracowników pracujących nad projektem.

W PlatinumGames szczerze dziękujemy wszystkim, którzy przez lata przyczynili się do powstania serii Bayonetta, a także społeczności, która była jej fundamentem.

Dajemy nasze pełne poparcie Jennifer Hale jako nowej Bayonetcie i zgadzamy się ze wszystkim w jej oświadczeniu.

Prosimy ludzi, aby powstrzymali się od dalszych komentarzy, które lekceważyłyby Jennifer lub któregokolwiek z innych współtwórców serii.

Możesz przeczytać więcej o tej historii w naszym poprzednim reportażu, w tym oryginalne oświadczenie Jennifer Hale:

Jeśli usłyszymy o jakichkolwiek ważnych wydarzeniach, poinformujemy Cię.

Źródło : https://www.nintendolife.com/news/2022/10/bayonetta-3-dev-responds-to-voice-actor-dispute-in-official-statement