Twitch zwalnia 500 pracowników, czyli 35% siły roboczej

Twitch zwalnia 500 pracowników: zagrożenie dla branży

Twitch właśnie ogłosił, że zwolni 500 swoich pracowników, co stanowi imponującą redukcję własnej siły roboczej o 35%. Tę smutną obserwację potwierdziła sama firma w poście na blogu, po tym jak Bloomberg podał tę informację. Zwolnienia te stawiają pod znakiem zapytania stabilność firmy, która do tej pory wydawała się kwitnąca.

Zwolnienia są odpowiedzią na kłopoty finansowe Twitcha. Pomimo rosnących przychodów firma podjęła trudną decyzję o redukcji zatrudnienia, aby lepiej dopasować się do obecnej wielkości. Zwolnienia te wstrząsają branżą gier wideo, która miała trudny rok 2023, a wiele firm skorzystało z masowych zwolnień. Twitch nie jest jedyną firmą, którą dotykają te trudności, Unity zapowiada też, że zwolni 25% swoich pracowników.

Przyczyny zwolnień

Zwolnienia wynikają z powodów finansowych. Chociaż Twitch zarobił w zeszłym roku ponad 1 miliard dolarów, firma nadal stoi przed wyzwaniami gospodarczymi. Wydaje się, że obecna wielkość organizacji jest większa niż jest to konieczne do obsługi bieżącej działalności firmy.

Te zwolnienia są częścią serii zmian w Twitchu. Rzeczywiście, w marcu zeszłego roku, po 16 latach pracy, dawny dyrektor generalny Emmett Shear zrezygnował ze stanowiska swojego byłego dyrektora generalnego firmy. Zwolnienia te mają miejsce także po zwolnieniu w tym samym okresie 400 pracowników. Zwolnienia dotknęły także spółkę-matkę Amazona, w której w listopadzie 2023 r. zwolniono 180 pracowników zespołów zajmujących się rozwojem gier. Niedawno Twitch ogłosił, że w lutym 2024 r. zakończy działalność w Korei Południowej.

Wpływ na branżę gier wideo

Zwolnienia w Twitchu mają znaczący wpływ na branżę gier wideo. Odzwierciedlają one rosnące trudności ekonomiczne w branży, zwłaszcza deweloperskiej. Ogłoszenie zwolnień następuje po trudnym roku dla deweloperów i całej branży.

Wydaje się, że te trudności finansowe nie kończą się na Twitchu, Unity, drugi z głównych graczy w branży gier wideo, również ogłasza, że ​​duża część jego personelu zostanie zwolniona.

Źródło: www.gamespot.com