Turtle Beach nabywa produkty Performance Zaprojektowane za 118 milionów dolarów

Dzisiaj Turtle Beach ogłasza przejęcie Performance Design Products [PDP] w ramach transakcji o wartości 118 milionów dolarów, łączącej dwóch głównych zewnętrznych producentów akcesoriów do gier. Fuzja ta, zdaniem Turtle Beach, powinna osiągnąć większą skalę i stworzyć przyszłe możliwości rozwoju. Firma spodziewa się, że to przejęcie wygeneruje przychody netto w wysokości od 370 do 380 mln dolarów do 2024 roku.

Obiecująca fuzja Turtle Beach i PDP

Firma Turtle Beach, założona w 1975 roku, zyskała reputację w świecie gier wideo dzięki swoim zestawom słuchawkowym, kontrolerom i innym akcesoriom. Firma jest szczególnie znana ze swoich zestawów słuchawkowych Recon i Stealth Ultra, które znajdują się na naszej liście najlepszych kontrolerów PC do gier w 2024 roku. Ze swojej strony PDP przygotowuje się do wprowadzenia na rynek jeszcze w tym roku bezprzewodowego kontrolera Riffmaster, kompatybilnego z Rock Band 4 i Rock Band 4 ostatecznie Fortnite Festival, zapewniający graczom wyjątkowe wrażenia z gry. Mogliśmy obejrzeć podgląd Riffmastera podczas jego prezentacji.

Szczegóły transakcji

W ramach przejęcia fundusz private equity Diversis Capital z siedzibą w Los Angeles, obecny największy akcjonariusz PDP, stanie się największym akcjonariuszem Turtle Beach, posiadającym 16% udziałów. Ponadto Turtle Beach potwierdza mianowanie Cris Keirn, która pełni funkcję tymczasowego dyrektora generalnego od lipca 2023 r., na stanowisko dyrektora generalnego firmy w przyszłości. Ta operacja pomiędzy Turtle Beach i PDP wpisuje się w trend konsolidacyjny obserwowany w branży gier, a najnowszym i godnym uwagi jest przejęcie Activision Blizzard przez Xbox.

Źródło: www.ign.com