Turniej Super Buckyball wprowadza postacie bohaterów do formuły Rocket LeagueOtwarta beta turnieju Super Buckyball jest teraz dostępna na Steamie do 24 grudnia, dając graczom szansę wskoczyć do gry sportowej online dla wielu graczy. GameSpot dostał zaproszenie do przetestowania gry przed rozpoczęciem bety, a po kilkugodzinnej grze w SBT jestem jej fanem. Dwie gry, z którymi spędziłem najwięcej czasu na moim Xboksie, to Rocket League i Apex Legends, więc zróżnicowana lista bohaterów SBT wstrzykiwanych do opartej na fizyce gry w piłkę nożną jest całkowicie moim zdaniem.

SBT to zręcznościowa gra piłkarska z trybem kariery dla jednego gracza i rozgrywkami online typu 3 na 3 i 4 na 4. Mechanicznie gra jest dość prosta – nie musisz się martwić o tyle wejść kontrolera poza skokiem, strzelaniem, sprintem, atakiem i podaniem. Ale pułap umiejętności SBT wydaje się być bardzo wysoki, a złożoność wynika z tego, jak dobrze rozumiesz silnik fizyczny gry i jak używać wyżej wymienionych ruchów w połączeniu z kolegami z drużyny.

Ominięcie dobrego obrońcy można osiągnąć, na przykład, zmieniając tempo strzału. Przytrzymanie przycisku w celu oddania strzału sprawia, że ​​strzał jest dokładniejszy, zapewniając większą kontrolę kosztem zapewnienia obronie kolejnej sekundy na przygotowanie się i reakcję. Ale równie łatwo możesz wystrzelić piłkę w chwili, gdy zostanie ci przekazana, aby wykonać szybszy i mniej celny atak, a opcja dwóch różnych rodzajów strzałów otwiera możliwość sfałszowania przeciwnika.

A złożoność na tym się nie kończy. Możesz także rozpocząć ruch swojego strzału, zanim twój kolega z drużyny poda piłkę – jeśli masz właściwy czas, wystrzelisz piłkę, gdy tylko trafi w ciebie. Drużyny, które potrafią opanować ten czas, otwierają strategię używania wabików, ponieważ obrońca jest teraz zmuszony uważać wszystkich atakujących graczy za realne zagrożenia, dopóki strzał nie zostanie oddany.

Już samo to sprawia, że ​​SBT jest całkiem fajną zręcznościową grą piłkarską, w której praca zespołowa jest zwykle nagradzana niesamowitymi rozgrywkami (szkoda, że ​​beta nie ma funkcji powtórki po bramkach lub funkcji „rozgrywki”, aby pogratulować graczom, ponieważ kilka razy podczas grania chciałem, aby wszyscy mogli zobaczyć, jaka jestem fajna). Ale SBT wykracza nieco poza tradycyjną grę sportową zręcznościową, wprowadzając postacie bohaterów, dodając umiejętności, które mogą zasadniczo zmienić bieg gry na wiele fajnych sposobów.

Szczególnie lubię Sky, postać z dużą szybkością i umiejętnościami w posługiwaniu się piłką, która potrafi odskoczyć do tyłu, dając jej dodatkowy kierunek, jeśli chodzi o unikanie wrogich ataków i zapewniając sposób na stworzenie przestrzeni, jeśli przeciwnik się rzuci, gdy próbuje przejść lub strzelić. Jej ostateczna umiejętność jest również niesamowicie zabawna, ponieważ mistrz tai chi przywołuje dwa wirujące promienie energii, aby unieść piłkę w krętej spirali – trudno ją zablokować, chyba że bramkarz użyje jednej ze swoich umiejętności, aby temu przeciwdziałać.

Zdolności bohaterów są wyjaśnione w historii SBT. W świecie SBT powiększanie się ludzi stało się powszechne, a rosnąca liczba sportowców, którzy chcą poprawić się poprzez cybernetykę i manipulacje genetyczne, spowodowała zakaz uczestnictwa ulepszonych osób w większości sportów wyczynowych. Przy tak wielu ulepszonych sportowcach powstał pomysł, aby stworzyć sport całkowicie nastawiony na wykorzystanie zdolności podobnych do supermocarstw. I tak narodził się Buckyball.

Wszystko to sprawia, że ​​SBT zawiera listę grywalnych postaci, która obejmuje wszystko, od tygrysołaka po DJ-a z głośnikami do rąk. Postacie dzielą się na jedną z trzech klas: Forward, Balance i Defender. Napastnicy (jak wspomniane Sky) posiadają umiejętności ukierunkowane na ofensywę, obrońcy specjalizują się w blokowaniu strzałów, a postacie Balance przyjmują bardziej wspierającą rolę, która może pomóc pozostałym dwóm typom.

Podoba mi się, że zdolności bohaterów i klasy postaci wzmacniają pracę zespołową i dobre odstępy na boisku – jeśli grasz jako K1-D, zawsze uśmiechnięty robot Defender, Twoim zadaniem jest posadzenie tyłka przed celem i zrobienie na pewno drużyna przeciwna nie zdobędzie gola. Czy możesz użyć K1-D w ataku? Jasne, ale nie w tym się specjalizuje. A ponieważ każda postać ma umiejętności najlepiej dopasowane do określonych ról, SBT zachęca graczy do przyczyniania się do sukcesu zespołu poprzez trzymanie się ich roli. Pomoże to zapobiec zbytniemu pogoni za piłką przez wszystkich członków drużyny i marnowaniu piłki.

Jedynym ważnym aspektem SBT, który mnie teraz zatrzymuje, jest jego narracja. Ponieważ wciąż jest w fazie beta, niektóre aspekty gry nie zostały jeszcze ukończone, więc trudno jest stwierdzić, czy nadchodzi więcej historii, czy to wszystko, co będzie dostępne w momencie premiery. SBT ma całkiem fajnie wyglądającą obsadę postaci, ale wszystkie są teraz trochę pozbawione życia, bez zbytniego aktorstwa głosowego lub fabuły. Inne gry oparte na bohaterach, takie jak Apex Legends i Overwatch, rozkwitły dzięki zarówno satysfakcjonującej rozgrywce, jak i postaciom, w których łatwo się zakochać. Większość powodów, dla których chcesz nadal grać w te gry, jest to, że są zabawne, ale jest też zachęta do dalszej gry, aby odblokować więcej elementów kosmetycznych dla swojego ulubionego bohatera. Od czasu, gdy pracowałem w SBT, z pewnością wydaje się, że ma solidną koncepcję rozgrywki, ale nie jestem jeszcze przekonany, że ma wciągającą narrację, aby przyciągnąć graczy, którzy mogą teraz chcieć mieć małą historię do swojej gry online dla wielu graczy.

Turniej Super Buckyball jest obecnie w fazie beta i jest dostępny wyłącznie na Steam. Gra ma zostać wydana na Steam Early Access w 2022 roku, zanim zostanie w pełni wydana na Xbox One, PS4, Switch i PC jeszcze w tym roku.Źródło : https://www.gamespot.com/articles/super-buckyball-tournament-injects-hero-characters-into-rocket-leagues-formula/1100-6499084/?ftag=CAD-01-10abi2f