Trzy gry Battlefield usunięte ze sklepów na PlayStation 3 i Xbox 360.

EA ogłosiło, że pod koniec miesiąca usunie trzy tytuły Battlefield z platform cyfrowych PlayStation 3 i Xbox 360. 31 lipca wersje Battlefield 3, Battlefield 4 i Battlefield: Hardline na PS3/Xbox 360 wraz z powiązanymi z nimi dodatkami DLC zostaną wycofane ze sprzedaży. Właściciele tych gier nadal będą mogli grać w ich zawartość dla jednego gracza, ale wsparcie online dla tych tytułów zakończy się 7 listopada. Osadzony artykuł z ogłoszeniem na platformie X zawiera także łącze do często zadawanych pytań, w których można znaleźć odpowiedzi na dodatkowe pytania dotyczące procesu wymierania.

Pożegnanie z cyfrowymi wersjami Battlefielda na PS3/Xbox 360

Chociaż cyfrowe wersje tych gier na PS3/Xbox 360 znikną, Battlefield 3 nadal będzie można kupić na PC. To samo dotyczy Battlefield 4 i Hardline, przy czym oba te tytuły pozostaną w sprzedaży także na PlayStation 4 i Xbox One. Dzisiejsze aktualizacje nie będą miały wpływu na wersje na PC/PS4/Xbox One.

Koniec wsparcia online dla tych tytułów

Nigdy nie jest miło, gdy gry są wycofywane ze sprzedaży w ten sposób. prawdopodobną przyczyną jest zakończenie wsparcia online przez EA; kontynuowanie sprzedaży gier z popularnymi trybami sieciowymi byłoby niesprawiedliwe, gdyby ten komponent przestał działać. Ci, którzy nadal logują się do gier Battlefield na PS3 i 360, mają jeszcze kilka miesięcy na cieszenie się przygodą.

Co z przyszłością marki Battlefield?

Aby dowiedzieć się więcej o Battlefield, możesz dowiedzieć się, jaka będzie kolejna część gry (tworzona przy pomocy studia remake’u Dead Space Motive Studios).

Źródło: www.gameinformer.com