Fortnite – Tryby rankingowe dla Battle Royale i Zero Build

Fortnite wprowadza rankingowe tryby dla Battle Royale i Zero Build

Zero Build pozwolił graczom doświadczyć walki bez urządzeń w zeszłym roku, a teraz Epic Games ogłasza kolejną poważną zmianę w Fortnite: gra rankingowa w wielu trybach będzie dostępna dla wszystkich, począwszy od łatki v24.40 w tym tygodniu.

Sezon zerowy rankingów

Sezon zerowy rozgrywek rankingowych będzie dostępny zarówno w standardowych trybach Battle Royale, jak i w trybie budowania zerowego i potrwa do końca sezonu 3 rozdziału 4, później tego lata. Harmonogram pozwoli zespołowi Fortnite na wprowadzenie wszelkich poprawek do pojawiających się problemów i obaw, jednocześnie pracując nad dodatkowymi funkcjami oraz ogólnymi ulepszeniami, gdy gra rankingowa rozpocznie się zgodnie z normalnym harmonogramem sezonu Battle Royale.

Tabela rankingowa Fortnite

Standardowe Battle Royale pozwoli na rangi dla solówek, duetów i drużyn, podczas gdy Zero Build pozwoli na rangi tylko dla duetów w sezonie zerowym. Rangi będą również oddzielne dla Battle Royale i Zero Build, co oznacza, że ​​gracze będą mogli awansować niezależnie w jednym formacie bez wpływu drugiego.

Gdy tryb rankingowy jest aktywny, ranga gracza wzrośnie lub spadnie w oparciu o następujące kryteria:

  • Dopasuj rozmieszczenie
  • Liczba eliminacji zarówno indywidualnych, jak i drużynowych
  • Eliminacje później w meczu będą liczone bardziej niż eliminacje wcześniej w meczu.
  • Rangi wyeliminowanych graczy przeciwnych będą brane pod uwagę.
  • Ranga drużyny zostanie przydzielona na podstawie najwyżej sklasyfikowanego gracza w drużynie. Drużyna o randze Gold 1, dwóch rangach Silver 1 i Bronze 2 otrzyma na przykład Złoto 1.

Wszyscy gracze rozpoczną z brązową rangą i będą awansować w następującej kolejności: srebrna, złota, platynowa, diamentowa, elitarna, mistrzowska i nierealna. Wszystkie poziomy od brązowego do diamentowego będą miały po trzy rangi, a elitarny, mistrzowski i nierealny po jednej.

Kiedy gracz osiągnie rangę Unreal, pozostanie tam do końca tego sezonu. Otrzymają jednak również numer określający ich pozycję wśród wszystkich innych graczy na poziomie Unreal na całym świecie, którą mogą również śledzić na specjalnej tablicy liderów Unreal. Jeśli nie chcesz być pokazywany na tablicy wyników, możesz ukryć się na liście za pomocą ustawień prywatności.

Specjalne nagrody kosmetyczne

Specjalne nagrody kosmetyczne będą również dostępne w tym nowym trybie za pośrednictwem pilnych zadań rankingowych, które należy wykonać w jednym meczu. Ostatnią nagrodą zerowego sezonu rankingowego jest emotka Płomień.

Gra Fortnite jest już dostępna do pobrania za darmo na Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 4, PlayStation 5, Nintendo Switch, PC i urządzenia mobilne. Tryb rankingowy będzie dostępny wraz z wdrożeniem łatki v24.40, która jest zaplanowana na ten wtorek, 16 maja.

Omówione tutaj produkty zostały niezależnie wybrane przez naszych redaktorów. GameSpot może otrzymać część przychodów, jeśli kupisz coś polecanego na naszej stronie.

Źródło: Gamespot.