Tryb Min Spec w Age of Empires IV daje więcej graczom więcej możliwości do grania


Od prawie 25 lat seria Age of Empires zachwyca miliony fanów strategii czasu rzeczywistego na całym świecie. Koncentrując się na prawdziwych wydarzeniach historycznych sięgających czasów epoki kamienia, seria stawia przed graczami zadanie określenia, w jaki sposób te wydarzenia się rozegrały, pozwalając im doświadczyć historii taką, jaka była, lub stworzyć nową własną historię. Wyraźnie przemawia do fanów, sprzedając miliony egzemplarzy na przestrzeni lat.

Mając to na uwadze, zespoły deweloperów World’s Edge i Relic Entertainment wiedziały, że mają duże buty do wypełnienia podczas opracowywania nadchodzącego Wiek imperiów IV. Jednak wiedzieli, że nie wystarczy stworzyć grę, która nie tylko sprawdziła wszystkie wymagane pola strategii czasu rzeczywistego, ale także zapewniła wrażenia, które przekroczyły oczekiwania fanów. Drużyny wiedziały, że muszą wyjść poza granice, aby więcej ludzi niż kiedykolwiek mogło grać.

Wejdź do trybu Min Spec, który pozwoli graczom na starszych i mniej wydajnych maszynach doświadczyć Wiek imperiów IV. Ten tryb jest uruchamiany przez kombinację ustawień w grze, które są tworzone za pomocą systemu automatycznego wykrywania przy pierwszym uruchomieniu gry i można je odwoływać lub modyfikować w menu ustawień.

„Gdy planowaliśmy wprowadzić tę nową grę do serii, wiedzieliśmy, że musimy wspierać różnorodne konfiguracje komputerów PC” — powiedział Michael Mann, producent wykonawczy w World’s Edge. „Nawet nie możemy się doczekać najbliższych kilku lat, spodziewamy się, że 50% lub więcej naszej bazy graczy będzie grać na maszynach korzystających z renderera o niskiej specyfikacji”.

Duża część tej bazy graczy nadal gra w gry takie jak Wiek imperiów II oraz Wiek imperiów III, które zostały wydane odpowiednio w 1999 i 2005 roku. Age of Empires to także bardzo globalna marka, a specyfikacje maszyn różnią się znacznie na całym świecie. Niektóre regiony, które są bardzo aktywne w graniu w franczyzę Age, mają również maszyny o niższej specyfikacji z różnych powodów. Azja Południowo-Wschodnia i Ameryka Łacińska to dwa regiony, które mają bardzo pełne pasji i wciąż kwitnące społeczności Age of Empires, a twórcy chcieli się upewnić, że ludzie, którzy nadal grają Wiek imperiów II oraz Wiek imperiów III dzisiaj może się cieszyć Wiek imperiów IV.

Podczas planowania technicznego dla Wiek imperiów IVzespół odkrył, że znaczna część społeczności Age of Empires nadal gra we wcześniejsze gry Age of Empires na laptopach lub starszych komputerach stacjonarnych z dyskretnymi i zintegrowanymi procesorami graficznymi (GPU). Ponieważ chcieli dotrzeć do jak największej bazy graczy, oznaczało to, że musieli wziąć pod uwagę obie konfiguracje i zaprojektować procesory graficzne z własną pamięcią RAM, a także takie, które wykorzystują część pamięci RAM systemu.

Wiek imperiów IV

Ten pierwszy był znacznie łatwiejszy do zaprojektowania, ponieważ mieli dobre pojęcie o tym, ile pamięci RAM będzie miał do dyspozycji dany dyskretny procesor graficzny. Z drugiej strony, zintegrowane procesory graficzne były trudniejsze do zaprojektowania i zaplanowania, ponieważ było więcej zmiennych, które zostały uwzględnione, aby zapewnić, że użycie procesora graficznego nie spowoduje awarii całego systemu. Aby temu zapobiec, zbudowali renderer o niskiej specyfikacji.

Oczywiście nie było to łatwe, przynajmniej na początku. Ich największa przeszkoda techniczna? „Czas. W samą porę” – powiedział Joel Pritchett, dyrektor techniczny w World’s Edge. „Renderer o niskiej specyfikacji jest odpowiednikiem tego, co stworzylibyśmy dla konsoli Xbox 360. Wiemy, jak to zrobić. Potrzebowaliśmy tylko czasu, żeby zrobić to dobrze. Z drugiej strony sztuka miała inne wyzwania, na przykład tworzenie wielu zestawów zasobów”.

Oczywiście w grze w trybie Min Spec są pewne kompromisy. Jak w większości gier na PC, Wiek imperiów IV ma zalecaną specyfikację, którą zespoły programistów w Relic i World’s Edge sugerują jako idealny sposób, aby każdy mógł doświadczyć gry. Przykładami tego, czego możesz się spodziewać podczas gry na maszynie z tymi specyfikacjami, są wysoka liczba jednostek, modele w wysokiej rozdzielczości, wiele szczegółowych eksplozji i bitwy dla 8 graczy.

Wiek imperiów IV

Biorąc pod uwagę, że tryb Min Spec został zaprojektowany z myślą o laptopach i komputerach stacjonarnych z wbudowanymi procesorami graficznymi, najważniejszą rzeczą dla deweloperów było zapewnienie, że fani będą mogli grać w kampanię z teksturami w niższej rozdzielczości, mniejszym zniszczeniem, prostszym oświetleniem, mniej efektownością wizualną i bitwami dla 4 graczy. . Nie dostaniesz dodatkowego spektaklu bitew z większymi graczami lub wysokiej jakości obrazu i tekstur, ale nadal dostaniesz świetny obraz bez konieczności wydawania masy pieniędzy na modernizację swojego komputera stacjonarnego lub laptopa do gier. To kompromis, którego mogą chcieć wypróbować nawet gracze dysponujący potężniejszymi maszynami. „Warto zauważyć, że niektórzy z naszych konkurencyjnych testerów woleli renderer o niskich wymaganiach, ponieważ jest on wyraźniejszy wizualnie i uzyskuje się lepszą liczbę klatek na sekundę”, powiedział Pritchett. „Dlatego możesz wypróbować różne ustawienia, gdy grasz po raz pierwszy”.

Tryb Min Spec to nie wszystko, co zespół zrobił, aby gra była bardziej przystępna. „Wprowadzając na żywo pierwszy dzień w Game Pass na PC, chcieliśmy zapewnić szerokie wsparcie sprzętowe dla nowych użytkowników, aby mogli cieszyć się Wiek IV. Przez cały czas pracowaliśmy nad istniejącymi i nowymi graczami” – powiedział Mann. „Nie tylko pod względem możliwości grania na swoich maszynach, ale także dzięki funkcjom gry, takim jak nasz samouczek i misje wyzwań Art of War”.

Wiek imperiów IV

Jeśli jednak ta drużyna coś nam pokazała, to to, że nigdy nie są usatysfakcjonowani i zawsze szukają sposobów na poprawę doświadczeń graczy. W ciągu ostatnich kilku lat wprowadzili dziesiątki (jeśli nie setki) poprawek i zmian w grze podczas prywatnych i publicznych wersji beta. Co najważniejsze, są gotowi do startu w przyszłym tygodniu, kiedy gra zostanie uruchomiona, aby zapewnić wszystkim wspaniałe wrażenia.

„Będziemy szukać informacji zwrotnych, gdy tylko uruchomimy wszystkie elementy gry, więc chcemy usłyszeć o doświadczeniach z gry. Mamy również w gotowości nasz zespół obsługi klienta, aby pomóc każdemu graczowi uzyskać pomoc, której może potrzebować, aby rozpocząć pracę” – powiedział Mann. „Po prostu nie możemy się doczekać 28. i nie możemy się doczekać, aż ludzie zaczną grać Wiek imperiów IV”.

Zamówienie w przedsprzedaży Age of Empires IV

Xbox Live

Zamówienie w przedsprzedaży Age of Empires IV

Xbox Game Studios

Zamów Age of Empires IV w przedsprzedaży już teraz i otrzymaj dodatek Age of Empires II: Definitive Edition „Dawn of the Dukes” jako darmowy bonus w sierpniu 2021 r.*. Jedna z najbardziej lubianych gier strategicznych czasu rzeczywistego powraca do chwały w Age of Empires IV, umieszczając Cię w centrum epickich bitew historycznych, które ukształtowały świat. Oferując zarówno znane, jak i innowacyjne nowe sposoby rozszerzania swojego imperium w rozległych krajobrazach z oszałamiającą wiernością wizualną 4K, Age of Empires IV wprowadza rozwiniętą grę strategiczną czasu rzeczywistego do nowej generacji. Powrót do historii – przeszłość jest prologiem, gdy zanurzasz się w bogatej historycznej scenerii 8 różnych cywilizacji na całym świecie, od angielskich po chińskie i sułtanat Delhi, w swojej dążeniu do zwycięstwa. Buduj miasta, zarządzaj zasobami i poprowadź swoje wojska do bitew na lądzie i morzu w 4 odrębnych kampaniach z 35 misjami obejmującymi 500 lat historii od średniowiecza do renesansu. Wybierz swoją ścieżkę do wielkości z postaciami historycznymi – przeżyj przygody Joanny d’Arc w jej dążeniu do pokonania Anglików lub dowodzić potężnymi wojskami mongolskimi jako Czyngis-chan w podboju Azji. Wybór należy do Ciebie – a każda decyzja, którą podejmiesz, zadecyduje o wyniku historii. Dostosuj swoją grę za pomocą modów — dostępna od początku 2022 r. Graj tak, jak chcesz, korzystając z narzędzi do tworzenia treści tworzonych przez użytkowników do gier niestandardowych. Rzuć wyzwanie światu – skacz online, aby rywalizować, współpracować lub oglądać z maksymalnie 7 znajomymi w trybach wieloosobowych PVP i PVE. Wiek dla wszystkich graczy – Age of Empires IV to zachęcające doświadczenie dla nowych graczy z systemem samouczków, który uczy istoty strategii czasu rzeczywistego oraz trybem fabularnym kampanii zaprojektowanym dla graczy po raz pierwszy, aby pomóc w osiągnięciu łatwej konfiguracji i sukcesu, ale jest wystarczająco trudne dla doświadczonych graczy dzięki nowej mechanice gry, rozwiniętym strategiom i technikom walki. *Bonus rozszerzenia wymaga gry Age of Empires II: Definitive Edition, sprzedawanej oddzielnie. Dotyczy zamówień przedpremierowych za pośrednictwem Steam, Microsoft Store i uczestniczących sprzedawców. Do pobrania treści wymagane jest szerokopasmowe łącze internetowe. Szczegóły znajdziesz u sprzedawcy.

Source : https://news.xbox.com/en-us/2021/10/24/age-of-empires-min-spec-mode-more-opportunities-to-play/