Trust No One: Rewolucyjna gra łącząca fikcję i rzeczywistość.

Gry wykorzystujące rzeczywistość rozszerzoną (ARG) zrewolucjonizowały sposób, w jaki gracze wchodzą w interakcję z grami, przełamując czwartą ścianę, łącząc fikcję z rzeczywistością i tworząc wciągające doświadczenia, które wykraczają poza tradycyjne ograniczenia gier wideo. „Trust No One” ucieleśnia to innowacyjne podejście, angażując cię na głębszym poziomie, integrując elementy ze świata rzeczywistego w swojej narracji.

Zburzenie czwartej ściany

W mediach tradycyjnych przełamanie czwartej ściany oznacza, że ​​bohaterowie uznają istnienie widza, burząc tym samym wyimaginowaną „murę” oddzielającą ich od widza. „Trust No One” idzie dalej w tym temacie, zacierając granicę między grą a światem rzeczywistym. Gracze nie są tylko biernymi konsumentami historii; stają się aktywnymi uczestnikami, wpływając na narrację i wchodząc w interakcję z elementami świata rzeczywistego, aby rozwijać fabułę.

Immersja poprzez interakcję ze światem rzeczywistym

„Trust No One” opracowane przez Triomatica Games to doskonały przykład zwiększania zaangażowania graczy poprzez przełamanie czwartej ściany. Akcja rozgrywa się w Kijowie i wcielasz się w dziennikarza prowadzącego śledztwo w sprawie tajemniczej firmy zajmującej się sztuczną inteligencją. Aby rozwiązywać zagadki, tworząc płynne połączenie rzeczywistości cyfrowej i fizycznej, musisz korzystać z zasobów zewnętrznych, takich jak wyszukiwania w Internecie i wskazówki ze świata rzeczywistego.

Społeczność i współpraca

ARG często polegają na współpracy społeczności przy rozwiązywaniu skomplikowanych zagadek i odkrywaniu ukrytych narracji. „Trust No One” zachęca graczy do dzielenia się swoimi odkryciami i wspólnej pracy nad ułożeniem historii. Ten aspekt współpracy tworzy poczucie wspólnoty wśród graczy. Fora internetowe, grupy w mediach społecznościowych i dedykowane strony internetowe stają się integralną częścią rozgrywki, gdzie gracze mogą wymieniać się informacjami, teoriami i rozwiązaniami.

Zaufanie NIE zrzut ekranu

Umiejętność krytycznego myślenia i rozwiązywania problemów

Przełamując czwartą ścianę, „Nie ufaj nikomu” wzmacnia także umiejętności krytycznego myślenia i rozwiązywania problemów. Musisz wykazać się kreatywnością, analizować informacje ze świata rzeczywistego i łączyć różne wskazówki, aby osiągnąć postęp. Łamigłówki w „Trust No One” zostały zaprojektowane tak, aby były trudne i wymagały korzystania z różnych źródeł zewnętrznych. Ten poziom złożoności i potrzeba badań w świecie rzeczywistym zachęca do rozwinięcia bardziej analitycznego i zaradnego sposobu myślenia, co przyniesie korzyści Twoim umiejętnościom rozwiązywania problemów zarówno w grze, jak i poza nią.

Zaufaj NIE – zrzut ekranu

Chciałbyś spróbować?

Przełamanie czwartej ściany w „Nie ufaj nikomu” radykalnie poprawia Twoje zaangażowanie, łącząc fikcyjny świat z rzeczywistością, wspierając współpracę społeczną i zachęcając do krytycznego myślenia. To wyjątkowe i wciągające doświadczenie zachwyci Cię i sprawi, że będziesz inwestował w historię jeszcze długo po tym, jak odłożysz kontroler. Kontynuując wprowadzanie innowacji i zacieranie granic między grami a rzeczywistością, Trust No One stoi na czele interaktywnego opowiadania historii, oferując nowe sposoby angażowania się i wpływania na światy, które eksplorujesz.

Tylko Ty decydujesz, jaki będzie Twój następny krok. „Trust No One” oferuje całkowicie otwarty świat z ponad 300 lokalizacjami do odkrycia. Spróbuj i zobacz, dokąd Cię zaprowadzi.

Poczuj się jak dziennikarz w prawdziwym Kijowie, odkrywając tajemniczą sieć wskazówek, które doprowadzą Cię do nieoczekiwanego zakończenia.

Dostępne od dziś na Xbox Series i Xbox One. I pamiętaj: nie ufaj nikomu.

Źródło: news.xbox.com