Trochę w lewo — przegląd — Tidy Tranquility


Rozwiązywanie zagadek zajmuje większość naszego codziennego życia, niezależnie od tego, czy zdajemy sobie z tego sprawę, czy nie. Czyszczenie niechlujnej szuflady na śmieci, aby wszystko pasowało ładnie lub kategoryzacja półki z książkami, przedstawia subtelne ćwiczenia umysłowe, które wyginają nasze logiczne myślenie i kreatywność. Trochę po lewej rzuca światło na te zwykłe zadania dziesiątkami wyzwań, które promują organizację i związaną z tym satysfakcję, zapewniając wyjątkowo przyjemne doświadczenie.

Zagadki Trochę po lewej przedstawiają zadania tak proste, jak układanie ołówków według wysokości lub układanie łyżek według rozmiaru. Te ćwiczenia na mały kęs nie zawsze sprawiają, że się pocę, ale lubię dotyk, jak na przykład klikanie i odciąganie okruchów od stołu w jadalni, aby stworzyć czystą powierzchnię do ustawiania talerzy. Jeśli znajdziesz przyjemność w nawet najprostszych formach sprzątania, prawdopodobnie od razu zagłębisz się w tę grę, a ten nienamacalny współczynnik x sprawia, że ​​doświadczenie jest satysfakcjonujące.

Niektóre łamigłówki mają wiele odpowiedzi. Na przykład możesz uporządkować książki według wysokości lub grubości, a ja lubiłem znaleźć dwa lub trzy alternatywne rozwiązania prostego problemu, którego normalnie nie brałbym pod uwagę. W końcu sprawy trochę się komplikują. Jak najlepiej ułożyć shakery do przypraw o różnych ilościach i wzorach kolorystycznych? O której godzinie powinienem nakręcić wskazówki zegara, aby cienie ułożyły się w określony sposób? Te trudniejsze zagadki dodają grze niezły kąsek, a większość rozwiązań uważam za sprytne; w najlepszym razie odchodzę, czując się częściowo Marie Kondo, częściowo Einsteinem. Ale niektóre problemy wydają się zbyt otwarte w swoich odpowiedziach.

Kiedy, na przykład, układam stosy różnych muszelek lub liści, aby uformować ukryty wzór, przez długi czas wpatruję się w ekran, zastanawiając się, co do cholery mam zrobić. Każda zagadka ma jakąś logikę, a majsterkowanie w końcu prowadzi do przełomu, ale czasami nadal nie rozumiałem problemu nawet po jego rozwiązaniu. To prawdopodobnie bardziej kwestia „ja”; Najlepiej czuję się z mniej abstrakcyjnymi łamigłówkami, takimi jak znalezienie optymalnego sposobu wieszania narzędzi na tablicy z paznokciami. Jednak inne wymagają przedmiotów umieszczonych nieco zbyt precyzyjnie. Podczas przechylania ramek do zdjęć na ścianie, bawiłem się jedną o wiele za długo, zanim, ku mojej irytacji, losowo osiadła pod idealnym kątem w pikselach, który pokryłem wiele razy.

Pomysłowy system podpowiedzi w grze, w którym ręcznie usuwasz zasłaniający doodle, aby odsłonić poprawną konfigurację puzzli, jest uroczy i może być pomocny, ale ma wady. Po pierwsze, zwykle chciałem odsłonić tylko określony element układanki, więc wymazanie fragmentu, którego potrzebowałem, wymagało starannej precyzji, aby nie pokazywać zbyt wiele. Ponieważ podpowiedzi są czarno-białe, odpowiedzi oparte na kolorach również nie są tłumaczone. Ostatecznie samo patrzenie na rozwiązanie nie jest równoznaczne ze zrozumieniem go, co sprawia, że ​​żałuję, że gra nie przedstawia wskazówek z bardziej bezpośrednimi wskazówkami. Na szczęście Trochę w lewo nie wymaga ukończenia zagadki, aby przejść dalej (przynajmniej w większości). Wybranie „Let It Be” pozwala pomijać segmenty bez konsekwencji, jeśli okażą się zbyt trudne lub po prostu nie są tak zabawne. Gra chce, abyś myślał, ale nie kosztem relaksującej atmosfery.

Trochę w lewo zapewnia dobry mentalny początek dnia, więc doceniam Daily Tidy. Te raz dziennie wyzwania oferują przyzwoitą dawkę pokarmu dla mózgu, gdy już pochłoniesz ponad 70 podstawowych łamigłówek lub dobrą rozgrzewkę dla nich. Do tej pory większość z tych, które widziałem, to odmiany zagadek, z którymi się spotkałem, więc mam nadzieję, że w przyszłości pojawią się więcej unikalnych wyzwań.

Przyjemna i czasami zabawna ścieżka dźwiękowa, zabawne efekty wizualne i sporadyczne zakłócenia świetlne psotnego kota dodają całości uroku. Trochę w lewo mogło czasami sprawiać, że drapałem się po głowie z zakłopotaniem, ale częściej sprawiałem, że byłem zadowolony i zadowolony ze starannie zaaranżowanych przestrzeni, które stworzyłem.Źródło : https://www.gameinformer.com/review/a-little-to-the-left/tidy-tranquility