Trinket Games ogłasza Battle Suit Aces, nadchodzącą fabularną grę RPG

Battle Chef Brigade została wydana przez Trinket Games w 2017 roku, gra łącząca elementy puzzli z walką typu side-scrolling, wydana przez nieistniejącą już wytwórnię Adult Swim Games. Dziś podczas Future Of Play Direct studio ogłosiło swój kolejny projekt, fabularną grę RPG o nazwie Battle Suit Aces.

System walki oparty na kartach

Battle Suit Aces zawiera system walki oparty na kartach, z mapami poświęconymi gigantycznym mechom zwanym „kombinezonami bojowymi”. Każdy z 30 unikalnych strojów można ulepszyć w trakcie przygody, a gracze będą mogli wstępnie skonfigurować zestawy pięciu strojów na raz przed wyruszeniem na bitwę.

Pięć frakcji, pięć doświadczeń

Gracze dołączą do jednej z pięciu różnych frakcji w całej historii, a doświadczenie będzie się różnić w zależności od wybranej frakcji. Na przykład Gildia Łowców specjalizuje się w walce, a Rzemieślnicy Garniturów są ekspertami w budowaniu i ulepszaniu mechów.

Fabuła będzie zawierać „ponad 50 misji opartych na fabule i postaciach”, z ponad 50 postaciami z pełnym głosem, z którymi można wchodzić w interakcję. W chwili premiery dostępnych będzie także szereg opcji ułatwień dostępu, w tym tryb dla daltonistów, zmiana rozmiaru tekstu i ponowne mapowanie kontrolera.

Nie ogłoszono żadnych konkretnych dat premiery ani platform dla Battle Suit Aces, ale strona gry na Steamie już działa.

Źródło: www.gamespot.com