Tragiczny koniec Life by You: Paradox Tectonic zamyka swoje podwoje

Paradox Interactive ogłosiło niedawno anulowanie swojej ambitnej gry Life by You i zamknięcie wewnętrznego studia Paradox Tectonic.

Paradox Tectonic: ambitny projekt

Paradox Tectonic, pod przewodnictwem byłego szefa Sims i dyrektora generalnego studia Second Life w Linden Labs, Roda Humble, został entuzjastycznie zaprezentowany w 2019 roku. Jednak jego pierwsza gra, Life By You, została oficjalnie ujawniona dopiero w marcu następnego roku.

Seria opóźnień

Life By You obiecało wrażenia z gry podobne do Simów, z ambitnymi funkcjami, takimi jak „otwarty świat, w którym wszystko można dostosować” i „rozmowy w prawdziwym języku”. Niestety projekt szybko popadł w kłopoty, przegapiwszy premierę wczesnego dostępu we wrześniu 2023 r., po czym doznał szeregu dodatkowych opóźnień.

Trudna decyzja

Po ogłoszeniu w marcu przełożenia premiery Life By You na czas nieokreślony, Paradox ostatecznie zdecydował się porzucić projekt na początku tego tygodnia, nazywając go „wyraźną porażką”. Decyzja ta doprowadziła także do zamknięcia studia Paradox Tectonic.

Zamknięcie Paradox Tectonic potwierdził dyrektor generalny Paradox Interactive Fredrik Wester na stronie internetowej firmy. Decyzja ta niestety doprowadziła do nowej fali zwolnień w i tak już zniszczonej branży gier.

Trudności dla Paradoksu

Anulowanie Life By You to tylko kolejna porażka Paradoxu, który w ostatnim czasie zaliczył już inne niepowodzenia, takie jak trudny rozwój Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 i katastrofalna premiera Cities: Skylines 2.

Źródło: www.eurogamer.net