Toys for Bob współpracuje z Xbox przy kolejnej grze: szczegóły tutaj

Nowa współpraca pomiędzy Toys for Bob i Xbox

Studio Toys for Bob, stojące za grą Crash Bandicoot 4 i wsparciem serii Call of Duty, opuściło Activision w lutym 2024 roku. Podpisało bezpośrednio umowę z Xbox na publikację kolejnej gry, co potwierdził wpis na Twitterze. Ta nowa gra, która ponownie nawiąże do korzeni studia, znajduje się wciąż we wczesnej fazie rozwoju, ale współpraca z Xboxem wygląda obiecująco.

Od 1990 roku Toys for Bob zasłynęło dzięki grom Skylanders, a następnie zremasterowało trylogie Spyro i Crash Bandicoot przed stworzeniem Crash Bandicoot 4. Ostatnio studio skupiło się przede wszystkim na wspieraniu serii Call of Duty, pomagając innym deweloperom Activision.

Nowo odkryta niezależność firmy Toys for Bob

Jednak w obliczu wstrząsów w branży gier wideo Toys for Bob zdecydowało się opuścić Activision, aby ponownie stać się niezależnym studiem. Nowa współpraca z Xbox pozwala studiu zachować niezależność, jednocześnie korzystając z finansowania konsoli i dzieląc się zyskami z gry, bez konieczności cedowania własności gry.

Ta nowa scena oznacza powrót Toys for Bob do bardziej elastycznego modelu, bliskiego jego początkom, co pozwala mu rozwijać doświadczenia związane z zabawą, które są szczególnie bliskie jego sercu.

Źródło: www.ign.com