Toys for Bob potwierdza kolejną grę w obliczu zbliżającej się konsoli Xbox: Spyro 4?

Twórcy Spyro, firma Toys for Bob, oficjalnie potwierdzili, że ich następna gra zostanie opublikowana na konsoli Xbox, w żartobliwym oświadczeniu zakończonym emoji fioletowego serca.

Potwierdzono współpracę z Xbox

Toys for Bob, dawniej część Activision Blizzard, obecnie należąca do Microsoftu, zasłynęła tworząc Skylanders, a następnie pracując nad trylogiami Crash i Spyro. Jednak w ostatnich latach studio zaangażowało się w rozwój Call of Duty jako deweloper wspierający, co doprowadziło do utraty 89 pracowników na początku tego roku w ramach szerszych redukcji zatrudnienia w Microsoft.

Sprawa zaczęła się klarować w lutym, kiedy studio ogłosiło niezależność od Activision Blizzard i dało do zrozumienia, że ​​prawdopodobnie porzuci prace nad Call of Duty. W tamtym czasie krążyły pogłoski, że niezależny status firmy jest powiązany z umową z Xboxem, a jeden z raportów twierdził, że prace nad Spyro 4 toczą się po cichu.

Nowa gra w przygotowaniu

„Z radością ogłaszamy, że będziemy współpracować z Xbox przy wydaniu naszej kolejnej nowej gry” – napisał dzisiaj Toys for Bob na platformie X w mediach społecznościowych. „Nadal jesteśmy na wczesnym etapie rozwoju, więc możesz nie mieć od nas wiadomości przez jakiś czas – ale wiedz, że ciężko pracujemy nad doświadczeniem, które ogromnie nas inspiruje! Nie możemy się doczekać, aby udostępnić więcej 💜”

Fioletowy kolor zdjęcia dołączonego do oświadczenia oraz emoji fioletowego serca zdecydowanie sugerują, że Toys for Bob rzeczywiście pracuje nad powrotem popularnego fioletowego smoka.

Chociaż przez jakiś czas możemy nie usłyszeć więcej wieści o Toys for Bob, Microsoft ma zamiar ujawnić, co pojawi się na Xboxie za nieco ponad tydzień, w ramach czerwcowej prezentacji/Summer Game Fest, przypominającej targi E3.

Źródło: www.eurogamer.net