Tomb Raider Remastered vs RTX Remix: Kto wygra?

Porównanie wersji zremasterowanej i moda RTX do Tomb Raidera

Zremasterowana wersja oryginalnej trylogii Tomb Raider jest wreszcie dostępna na wszystkich platformach, w tym na Switchu, zapewniając ulepszenia grafiki, kontroli i wydajności. Porównajmy te dwie wersje, aby zobaczyć, która oferuje lepsze wrażenia z gry.

Modele

Remaster wygrywa bitwę modeli z bardziej szczegółową i organiczną Larą Croft, podczas gdy mod RTX pozostaje wierny oryginałowi, ale dodaje więcej wielokątów. Jednak ruchy i animacje pozostają podobne w obu wersjach.

Wydajność

Remaster działa z szybkością 60 klatek na sekundę na wszystkich nośnikach, podczas gdy tryb oryginalny pozostaje na poziomie 30 klatek na sekundę. Mogą jednak wystąpić spadki liczby klatek na sekundę. Na komputerze PC wydajność różni się w zależności od używanego sprzętu.

Szczegóły świata

Remaster oferuje lepszą rozdzielczość i bardziej szczegółowe tekstury, pozostając jednak wiernym oryginałowi. Mod RTX jeszcze bardziej poprawia szczegóły świata, szczególnie w przypadku efektów wodnych i świetlnych.

Światło i cienie

Aktualizacje oświetlenia są lepsze w obu wersjach, ale mod RTX oferuje znacznie bardziej realistyczne oświetlenie ogólne dzięki ray tracingowi. Wersja Remastered wykorzystuje więcej świateł punktowych, ale nadal odbiega od mod RTX pod względem atmosfery.

Sterownica

Nowoczesne sterowanie Remastera może być mylące, podczas gdy oryginalny tryb i mod RTX zachowują bardziej precyzyjny system sterowania czołgiem. Remaster mógł zyskać na dodatkowych ulepszeniach w tym zakresie.

Jej

W obu wersjach zachowano kultową muzykę i oryginalne głosy, oferując nostalgiczne zanurzenie. Dźwięk pozostaje wierny początkowemu doświadczeniu.

Streszczenie

Remaster oferuje zauważalne ulepszenia, ale przydałoby się więcej zasobów, aby jeszcze bardziej udoskonalić wrażenia. Mod RTX zachwyca wykorzystaniem ray tracingu, oferując lepszą jakość obrazu. Jednakże przyszłe aktualizacje Remastera mogą ulepszyć pewne aspekty, zapewniając optymalne wrażenia z gry Lara Croft. Śledź przygodę i odkryj na nowo kultową bohaterkę w całej jej chwale zremasterowanej lub wykorzystującej technologię ray tracingu!

Źródło: www.ign.com