Todd Howard wynajmuje studio Larian Studios na potrzeby Baldur’s Gate 3

Howard świętuje sukces firmy Larian Studios w grze Baldur’s Gate 3

Dyrektor i producent wykonawczy Bethesda Game Studios, Todd Howard, powiedział niedawno, że Larian Studios zasługuje na wszelkie pochwały i sukcesy, jakie osiągnęło po premierze Baldur’s Gate 3.

W wywiadzie dla Kinda Funny Games Howard bardzo ciepło wypowiadał się o studiu, mówiąc: „Od dłuższego czasu wykonują świetną robotę” i że Larian zasługuje na wszystkie pochwały, jakie otrzymał. Howard kontynuował, mówiąc, że „w branży są ludzie, którzy to obserwują [Larian] i powiedz: „Och, spójrz na ten sukces z dnia na dzień”. Grałeś w ich poprzednie gry? »

Howard w dalszym ciągu komplementował Lariana, mówiąc: „Myślę, że wykonali oczywiście ogromną pracę, jeśli chodzi o to, co dostarczyli jako produkt i kim są jako studio. To, jak podchodzą do swojej pracy, jak o niej opowiadają, uważam za fantastyczne. » W miarę trwania wywiadu Howard powiedział, że Bethesda czerpie inspiracje z różnych gier z branży.

„Myślę, że wszyscy oglądamy mecze, prawda. Nie chcę specjalnie wskazywać tego. Jesteśmy dużymi graczami – widzimy rzeczy w każdej grze i mówimy: „Och, wiesz, to właściwie lepszy sposób na zrobienie czegoś, co staramy się zrobić”. Nie chcę teraz wymieniać konkretnych obszarów, ale powiedziałbym, że w całym spektrum gier wiesz, jacy są ludzie, jak wchodzimy w interakcję z grami i rzeczy, które kochamy. Widzisz ten filtr w grach, które obecnie tworzymy, wraz z aktualizacjami lub rzeczami, które robimy w naszych własnych grach. »

Więcej informacji na temat wywiadu można znaleźć w naszym artykule szczegółowo wyjaśniającym, dlaczego Fallout 76 nie oferuje rozgrywki typu cross-play oraz dlaczego Howard nie żałuje, że uruchomił nową grę Fallout wraz z serialem i zaplanowanym na później rozszerzeniem Starfield W tym roku.

Źródło: www.gamespot.com