Thursting Shields Elden Ring: nowy must-have dla graczy?

Nowy dodatek Elden Ring: Piercing Shield budzi dyskusję

Dodatek Shadow of the Tree of Erd wprowadził Piercing Shields jako nowy rodzaj broni, ale niektórzy gracze uważają, że są one tak potężne, że stają się „całkowicie nadużywane”.

Być może zauważyłeś postać gracza skaczącą w powietrzu z kolczastą tarczą w zwiastunie rozgrywki DLC. Jest to jeden z nowych typów broni, z dwiema tarczami do wyboru: Tarczą Pojedynkową i Tarczą Przebijającą Carian.

Obie tarcze posiadają umiejętność Uderzenia Tarczą, która pozwala na atak tarczą. A jeśli jednoczesne atakowanie i blokowanie wydaje się zbyt potężne, to rzeczywiście tak jest.

Gracze reagują

Wielu graczy podziela tę opinię. Jak podkreśla PC Gamer, tarcze można modyfikować za pomocą dowolnego rodzaju obrażeń i skalowania, a szczególnie dobrze współpracują z niektórymi talizmanami, takimi jak Talizman Włóczni, aby zwiększyć obrażenia kontrataku, czy Talizman Miecza Dwuręcznego, aby zwiększyć obrażenia oburęczne.

W odpowiedzi na post DamnHare stwierdzono, że Przebijające Tarcze są „całkowicie nadużywane” i jak ten gracz pokonał finałowego bossa. „Możliwość przeciwstawienia się strażnikowi i przełamania równowagi bez martwienia się o wyczucie czasu i odnoszenia jedynie niewielkich obrażeń jest szalona. Możliwość spamowania ataków i przyjmowania ich przy minimalnych obrażeniach jest szalona” – powiedział Drstrangelove899.

Oto przykład z kanału Larry’ego Pussa na YouTube, który pokazuje, jak skuteczna może być ta kompilacja.

Omówiono wybór taktyczny

Oczywiście niektórzy gracze będą preferować inny styl walki i mogą uważać tę taktykę za tanią. Jeśli jednak zmagasz się z bossami, możesz rozważyć zmianę swojej wersji gry na tę. Przynajmniej fajnie jest widzieć, jak gry Soulsborne powoli odchodzą od budowania czołgów, by w końcu odkryć, że tarcze mogą być po prostu najpotężniejszą bronią w Elden Ring.

Źródło: www.eurogamer.net