Thunderful przejmuje Robot Teddy, aby rozszerzyć inwestycje w gryNie tak dawno Image & Form był utalentowanym, ale mało znanym deweloperem, który przykuł uwagę – i odniósł wielki sukces – dzięki Kopanie SteamWorld. Seria SteamWorld od tamtej pory oczywiście rosła, ale dzięki inwestycjom i ciężko wypracowanym sukcesom Image & Form ewoluowała i przekształciła się niemal nie do poznania.

Teraz oczywiście jest to Thunderful, wydawca i programista, który bez wątpienia należy do większych firm w przestrzeni „Indie”. Jego biblioteka wydawnicza wciąż rośnie wraz z takimi jak Samotne Góry: Zjazd i nadchodzące Przeklęty do golfa, a kolejne duże wydanie wewnętrzne będzie dostępne wyłącznie na Xbox / PC Pistolet.

Teraz potwierdza kolejne przejęcie i rozszerzenie swojej działalności, przejmując Robot Teddy. To firma specjalizująca się w doradztwie i rozwoju biznesu w branży gier, pracująca m.in Pośród nas, SUPER GORĄCA VR oraz Co za golf. Po przejęciu zachowa swoich pracowników, nazwę i klientów, ale przejmie również zarządzanie dwoma funduszami inwestycyjnymi Thunderful.

Niektóre szczegóły z komunikatu prasowego znajdują się poniżej.

Thunderful Investment utworzy dwa nowe fundusze, które będą zarządzane we współpracy z Robot Teddy, aby wypełnić luki, w których obecnie brakuje opcji w branży. Oprócz zarządzania tymi funduszami Robot Teddy będzie nadal oferować wsparcie programistom, którzy chcą samodzielnie publikować.

Pierwszy z nowych funduszy Thunderful Investment będzie ukierunkowany na rozwój prototypów gier i plasterków wertykalnych. Brak finansowania prototypów jest ogromnym problemem w branży gier, która obecnie faworyzuje te, które już posiadają znaczne rezerwy finansowe. Ten fundusz pomoże przywrócić równowagę i uwolnić kreatywność niezależnych twórców. Drugi fundusz będzie wspierał rozwój gier VR, dynamicznie rozwijającego się sektora, który jest pełen możliwości, jeśli chodzi o samodzielne publikowanie. Finansowanie projektów VR jest bardzo niedostateczne i do tej pory koncentrowało się na niewielkiej liczbie wydawców, funduszy platformowych lub inwestycji.

Pierwszy fundusz bez wątpienia będzie miał na celu wykrywanie i wspieranie potencjalnie wybitnych gier niezależnych na bardzo wczesnym etapie tworzenia, pomagając w realizacji projektów, które w przeciwnym razie miałyby trudności z ukończeniem.

To kolejny ruch, który demonstruje Thunderful jako jedną z większych firm skupionych na przestrzeni gier niezależnych, pozornie na podobnej orbicie do takich jak Team17, Raw Fury, a może nawet Devolver Digital.

Source : https://www.nintendolife.com/news/2021/10/thunderful-acquires-robot-teddy-to-expand-into-game-investment