The Skull Merchant Comes to Dead by Daylight: przewodnik dla początkujących


Jej panowanie jest zbudowane na górze z kości. Martwy w świetle dziennymNajnowszym zabójcą jest The Skull Merchant, bezwzględna łowczyni wierzchołków, zdeterminowana, by ścigać zdobycz godną jej talentów.

Po latach eksperymentów w końcu udoskonaliła swoje najbardziej śmiercionośne narzędzie: Drony, zaprojektowane do obserwacji i śledzenia każdego Ocalałego w pobliżu. Te groteskowe połączenia kości i metalu, skrupulatnie wykonane ręcznie z czaszek jej licznych ofiar, rzucają przytłaczający cień.

Aby skutecznie opanować tego Zabójcę, musisz być przygotowany na zastawianie pułapek, analizowanie kluczowych punktów i wykorzystywanie ośmielonych Ocalałych. Podczas gdy The Skull Merchant zawiera trzy profity postaci – Game Afoot, Prasnąć!,i Dźwignia finansowaten przewodnik koncentruje się na jej Mocy i sposobach jej użycia.

Strefa drona

Moc Kupca Czaszek, Oczy do Nieba, pozwala jej ustawić wiele Dronów w wybranych przez siebie miejscach. Niektóre potencjalne miejsca mogą znajdować się w pobliżu generatorów, totemów Hex lub obszarów, które mogą być narażone na intensywne podróże. Będziesz mieć również urządzenie radarowe, które pozwoli ci śledzić lokalizację Ocalałych w określonych okolicznościach.

Gdy Dron zostanie umieszczony, wchodzi Tryb aktywny i wykrywa Ocalałych w swoim promieniu. Pamiętaj, że będąc w tym promieniu będziesz niewykrywalny, a każdy Ocalały, który tam wejdzie, zostanie ujawniony na twoim radarze. Znajdując się w strefie aktywnej, dron będzie stopniowo namierzał tego ocalałego, ujawniając jego dokładną lokalizację za pomocą instynktu zabójcy. Oni również staną się Odsłonięci.

Jeśli minie kilka sekund i żaden z Ocalałych nie wejdzie w promień, gdy dron jest w trybie aktywnym, dron przełączy się na Tryb zwiadowczy. W trybie zwiadu dron będzie się powoli obracał, aby złapać Ocalałych w jego polu widzenia. Podejście Ocalałego w tym czasie jest o wiele bezpieczniejsze, pod warunkiem, że uda mu się uniknąć obracających się linii wzroku Drona. Jeśli jednak dron je wykryje, natychmiast wejdzie Tryb aktywny.

Po umieszczeniu dronów będziesz mógł je przywołać lub ręcznie ustawić w tryb aktywny, ale nie możesz zmusić drona do powrotu do trybu zwiadowczego. Rozważ użycie tego, jeśli przewidujesz, że Ocalały próbuje zbliżyć się i unieszkodliwić Drona, chociaż w tym przypadku musisz przede wszystkim zaufać swojemu instynktowi. Pamiętaj, im więcej Ocalałych aktywnie stresuje się dronami, tym lepiej.

Niedobitek

Kluczowe miejsca docelowe

Jedną z największych zalet The Skull Merchant jest jej umiejętność śledzenia lokalizacji Ocalałych. Kiedy po raz pierwszy odradzasz się w Próbie, pamiętaj, że Ocaleni będą pojawiać się zazwyczaj w znacznej odległości. Ponieważ Handlarz Czaszek nie ma możliwości poruszania się po różnych mapach, aby skutecznie zakłócić ich plany we wczesnej fazie gry, powinieneś postarać się wyrobić w sobie sposób przewidywania ich przyszłych działań.

Zabójca

Podczas zbliżania się zauważysz kilka generatorów, które jeszcze nie zostały dotknięte – im bliżej siebie, tym lepiej. Są to idealne obszary do stacjonowania dronów, ponieważ ocalali ostatecznie udają się w kierunku tych generatorów. Stamtąd będą musieli wybrać, czy zignorować Drona i zaangażować się w Generator, zbudować postęp, aby zostać Odsłoniętym i ujawnionym przez Instynkt Zabójcy, czy spróbować wyłączyć Drona i otrzymać pułapkę na pazury.

Pułapka na pazury: Za każdym razem, gdy Ocalały pomyślnie zhakuje i wyłączy jednego z twoich Dronów, otrzyma pułapkę na pazury. Kiedy ocalały otrzyma pułapkę na pazury, jego położenie będzie można śledzić na twoim radarze, dopóki bateria pułapki nie wyczerpie się.

Ponieważ Drony tworzą tak niebezpieczną strefę dla Ocalałych, skuteczne jest poszerzenie zasięgu swojej sieci poprzez umieszczenie ich wielu. W ten sposób maksymalizujesz prawdopodobieństwo korzystnego wyniku. Albo skończysz na celowaniu w Odsłoniętego Ocalałego, albo zyskasz możliwość śledzenia Ocalałego Uwięzionego w Pazurach na swoim radarze. Może się zdarzyć, że ocalały w pułapce szponów spróbuje odciągnąć cię w niewygodne miejsce – w takim przypadku to ty decydujesz, czy warto podjąć ten pościg.

Ostatecznie The Skull Merchant to zabójca specjalizujący się w rozmieszczaniu pułapek, więc nie zniechęcaj się, jeśli stracisz kilka generatorów we wczesnej fazie gry.

Obraz mapy

drony i radary

Radzenie sobie z tymi wszystkimi dronami może wydawać się przytłaczające – zwłaszcza, gdy początkowe rozmieszczenie okazuje się nieskuteczne i musisz improwizować w locie. Drony mogą mieć dużą wartość w pościgu, zwłaszcza gdy ścigasz Ocalałego po skomplikowanej pętli z ograniczoną widocznością.

Ocaleni

Nie tylko ich dokładna lokalizacja zostanie ostatecznie ujawniona przez Instynkt Zabójcy, jeśli pozostaną w Strefie Aktywnej Drona, ale także uzyskasz natychmiastową korzyść stania się Niewykrywalnym. Oznacza to, że nie będziesz musiał się martwić o ukrywanie swojej Czerwonej Plamy, a Ocalałym będzie trudniej określić Twoją lokalizację.

Co do radaru – pamiętaj, że masz go nie bez powodu, więc używaj go do uzyskiwania kluczowych informacji o miejscu pobytu Ocalałego. Lampka po lewej stronie informuje, gdzie można umieścić Drona, a lampka po prawej informuje, kiedy Ocalały znajduje się w Strefie Aktywnej Drona. Radar pozostanie wyłączony, gdy twoja moc jest w stanie odnowienia. Miej oko na te sygnały wizualne!

W Skull Merchant chodzi przede wszystkim o kontrolę, a wkrótce przekonasz się, że skuteczna konfiguracja może prowadzić do naprawdę bezlitosnych rezultatów. Handlarz Czaszkami jest już dostępny w Rozdział Dead by Daylight Tools of Torment na Xboxie.

Martwy w świetle dziennym

Xbox Live

Martwy w świetle dziennym

Behaviour Interactive Inc.


1332


29,99 $

14,99 $

Czy kiedykolwiek chciałeś zagrać jedną z postaci ze swoich ulubionych horrorów? Dead by Daylight to gra wieloosobowa 1 na 4, która czerpie ze wszystkich zakątków świata horroru, od potężnego slashera po przerażającą istotę paranormalną. Wybierz między graniem niepowstrzymanego Zabójcy a jednym z 4 Ocalałych próbujących uniknąć makabrycznej śmierci. Każda postać ma swój własny głęboki system postępów i mnóstwo elementów do odblokowania, które można dostosować do własnej strategii. Współpracuj, aby uciec, lub prześladuj i poświęcaj każdego Ocalałego. Ta edycja gry Dead by Daylight zapewnia dostęp do listy 7 zabójców (Traper, Wieśniak, Widmo, Pielęgniarka, Wiedźma, Łowczyni i Doktor) oraz 9 ocalałych (Meg Thomas, Claudette Morel, Jake Park, Dwight Fairfield, Ace Visconti, Nea Karlsson, Bill Overbeck, Feng Min i David King). Zawiera również dwa dodatki kosmetyczne pełne strojów dla różnych postaci.

Źródło : https://news.xbox.com/en-us/2023/03/07/the-skull-merchant-comes-to-dead-by-daylight/