The Sinking City staje się jednym wydawcą na wszystkich platformach

Jeden edytor dla The Sinking City na wszystkich platformach

Frogwares ogłosiło, że jest wyłącznym wydawcą The Sinking City na wszystkie platformy. Decyzja ta jest następstwem długiej batalii prawnej z pierwotnym wydawcą gry, firmą Nacon. Wersja na PC zostanie zaktualizowana w nadchodzących tygodniach na platformach Steam, Epic Games, GOG i Gamesplanet. Według Frogwares najnowsza wersja będzie zawierać wszystkie poprzednie poprawki błędów i optymalizacje, a także kilka rzeczy do rozważenia dla obecnych właścicieli gry na Steamie i Epic Games Store.

Nadchodzące zmiany dla posiadaczy wersji oryginalnej

Stare zapisy nie będą kompatybilne z najnowszą wersją gry na PC, jednak użytkownicy Steam będą mieli możliwość kontynuowania gry w starą wersję, jeśli zechcą ją ukończyć. Stara wersja będzie jednak dostępna tylko do 28 lutego. Frogwares udostępni także nowe zapisy do pobrania i wykorzystania przez graczy.

Burzliwa historia

The Sinking City zostało usunięte z niektórych platform w 2020 roku z powodu sporów pomiędzy Frogwares i Nacon. Frogwares zarzuciło Naconowi złamanie umowy i wstrzymanie co najmniej 1 miliona euro z tytułu tantiem, fałszywie powołując się na własność własności intelektualnej i nie tylko. W 2021 roku gra ponownie pojawiła się na platformie Steam. Jednak Frogwares nalegał, aby gracze nie kupowali tej gry, twierdząc, że jest to wersja piracka. Nacon odpowiedział, że zarzuty są bezpodstawne i że Frogwares likwiduje własne inwestycje. Wygląda na to, że spór został zakończony, a prawa wydawnicze do gry posiada Frogwares.

Podsumowując, to nowe rozwiązanie obiecuje znaczące zmiany w rozgrywce w The Sinking City na wszystkich platformach. Gracze będą musieli zwracać uwagę na dostępne aktualizacje i zapisy, aby jak najlepiej wykorzystać tę sytuację. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jak Frogwares będzie nadal rozwijać franczyzę w przyszłości.

Źródło: www.ign.com