The Sims 5, Project Rene: darmowa gra bez subskrypcji

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów Simsów! EA oficjalnie potwierdziło, że gra The Sims 5, znana również pod kryptonimem Project Rene, po premierze będzie dostępna całkowicie za darmo. W dzisiejszym poście na blogu podczas nowej prezentacji Behind the Sims EA wyjaśniło, że gra będzie dostępna do pobrania bez subskrypcji, zakupu podstawowej gry lub mechaniki energetycznej.

Uproszczone doświadczenie i nowa zawartość

Następna gra The Sims nie zastąpi The Sims 4, ale będzie z nią współistnieć. EA będzie nadal wspierać obie gry jednocześnie i planuje z czasem dodawać nową zawartość i doświadczenia do Project Rene. Gra nie uruchomi się ze wszystkimi funkcjami The Sims 4, ale EA obiecało dodawać je regularnie.

Różne DLC

Wraz z Project Rene EA planuje także zmienić taktykę, jeśli chodzi o DLC. Na przykład niektóre podstawowe funkcje, takie jak pogoda, będą dostępne w grze za darmo dla wszystkich graczy. Dodatkowe pakiety zawartości mogą obejmować określone tematy, takie jak sporty zimowe, z zajęciami takimi jak taniec na lodzie lub lepienie bałwanów.

To ogłoszenie nie jest tak naprawdę zaskoczeniem, ponieważ EA wspomniało już w ogłoszeniu o projekcie, że Project Rene jest darmowy. Jest to jednak pierwsze oficjalne potwierdzenie, że gra będzie darmowa w momencie premiery, a także jej współistnienie z The Sims 4.

Projekt wciąż w fazie rozwoju

Niestety EA nie ogłosiło jeszcze daty premiery The Sims 5 ani Project Rene. Według wydawcy gra jest wciąż na wczesnym etapie rozwoju. W międzyczasie gracze mogą nadal cieszyć się grą The Sims 4, która od października 2022 r. jest teraz także bezpłatna.

Podsumowując, EA podejmuje odważny krok, czyniąc nową grę Sims całkowicie darmową. Fani mogą spodziewać się nowych funkcji, ekscytujących historii i nigdy wcześniej nie widzianych wyzwań w Project Rene. Przygotuj się więc na zanurzenie się w tym wirtualnym wszechświecie, gdy tylko gra będzie gotowa!

Źródło: www.ign.com