The Outer Worlds: Spacer’s Choice Edition to znacznie więcej niż tylko ulepszenie wizualne


Gdy Światy zewnętrzne został wydany i odniósł krytyczny sukces, my w Obsidian Entertainment byliśmy podekscytowani widząc, jak nasza społeczność w pełni cieszy się tą grą RPG, która naszym zdaniem była zabawna, świeża i zwięzła. Teraz, kiedy ogłosiliśmy The Outer Worlds: Spacer’s Choice Edition, uaktualnienie dla nowej generacji sprzętu, pomyśleliśmy, że omówimy niektóre fajne zmiany, które wprowadzamy, oraz proces myślowy, który za nimi stoi. Jeśli nie znasz gry, oto krótkie podsumowanie:

Zagubiony w transporcie na statku kolonistów zmierzającym na kraniec galaktyki, budzisz się dziesiątki lat po planowanej randce tylko po to, by znaleźć się w środku głębokiego spisku grożącego zniszczeniem kolonii. Poznaj różne planety i lokalizacje Halcyon, w tym tajemniczą asteroidę Gorgon i zachwycającą destylarnię na Eridanos. Kiedy napotykasz różne frakcje, wszystkie walczące o władzę, decyzje, które podejmujesz, determinują rozwój narracji.

Od czasu premiery ponad 5 milionów szczęśliwych kosmitów zbadało ciała niebieskie Halcyon i wzięło czynny udział w walce o władzę, która wstrząsa kolonią. Wszystko szło dobrze. Ale potem, nieco ponad rok później, Xbox Series X i S pojawiły się w salonach ludzi, przesuwając granice gier konsolowych jeszcze bardziej. W pewnym sensie gra została wydana pomiędzy dwiema generacjami konsol. Kiedy okazja nalega na uderzenie, najlepiej użyć młota pryzmatycznego.

Życie w nowej generacji konsoli

Wraz z wydaniem tej nowej generacji konsol chcieliśmy Światy zewnętrzne żyć dla przyszłych spacerowiczów. Chcieliśmy sprawić, by Zarząd był dumny i zapobiec przedwczesnemu starzeniu się tej obowiązkowej gry RPG w miarę pojawiania się nowych gier, a jednocześnie zapewnić odpowiednie, zmodernizowane doświadczenie kosmicznego kolonisty dla wszystkich nowicjuszy w Halcyon. Możliwości techniczne wprowadzone w Xbox Series X i S jasno pokazały, że jest miejsce na ulepszenia! Nie tylko w wyglądzie gry, ale także w sposobie gry czuje.

Oznaczało to odświeżenie mocnych stron podstawowej wersji gry: wciągająca fabuła, na którą wpływają wybory dokonywane w grze, dziwaczni, ale sympatyczni towarzysze — każdy z unikalnymi zdolnościami i własnymi misjami do wypełnienia — swobodnie zróżnicowany system walki, zapewniający intensywne starcia z wrogami i wiele więcej…

Zrzut ekranu Outer Worlds Spacer’s Choice

Droga do stworzenia ostatecznej wersji The Outer Worlds

Chwyciliśmy więc zestawy deweloperskie naszego spacerera i zabraliśmy się do pracy. Oczywiście pracowaliśmy nad ulepszeniami wizualnymi, takimi jak wprowadzenie grafiki 4K, 60 klatek na sekundę, oświetlenie wolumetryczne, ulepszone efekty specjalne, lepsza fizyka cząstek i ulepszenie środowisk dzięki zwiększonej gęstości zasobów i wizualnej narracji.

Ale staraliśmy się również zapewnić płynniejszą rozgrywkę, czyniąc walkę i sztuczną inteligencję towarzyszącą, poprawiając wrażenia z otwartego świata dzięki większej głębi, przerobiliśmy widoki już w grze i zaktualizowaliśmy warianty pogody. Ponadto przerobiliśmy modele postaci i animacje, aby poprawić wrażenia z gry. Wreszcie pomyśleliśmy, że wydanie Spacer’s Choice Edition miałoby jeszcze większy sens, gdyby zawierało rozszerzenia DLC z gry podstawowej, Niebezpieczeństwo na Gorgonie I Morderstwo na Eridanosie, więc właśnie to zrobiliśmy. Teraz doznania są jeszcze bogatsze! Zwiększyliśmy limit poziomu do 99, aby dać graczom jeszcze więcej możliwości budowania postaci z siedmiu gałęzi drzewka umiejętności.

Więc na co czekasz, spacerowiczu? Halcyon wzywa cię! Wejdź do kapsuł kosmicznych, zapadnij w stan kriogeniczny i zagraj w tę przebojową grę RPG w jej ostatecznej wersji. The Outer Worlds: Spacer’s Choice Edition przybywa 7 marca.

Jeśli już posiadasz Światy zewnętrzne podstawowa gra (z wyłączeniem Xbox Game Pass) i powiązane DLC, Peril on Gorgon i Murder on Eridanos, na Xbox One, będziesz mógł uaktualnić do The Outer Worlds: Spacer’s Choice Edition na Xbox Series X | S za obniżoną cenę zakupu.*

Ścieżka ulepszenia Outer Worlds Spacer’s Choice

*Na podstawie sugerowanej ceny detalicznej Private Division dla The Outer Worlds: Spacer’s Choice Edition. Rzeczywista cena może się różnić. Limit jednej aktualizacji na konto. Zobacz sklep platformy, aby uzyskać szczegółowe informacje i warunki. Gracze, którzy posiadają cyfrową wersję podstawowej gry na Xbox One, muszą być zalogowani na konsoli Xbox Series przy użyciu tego samego konta Microsoft, którego użyli do zakupu podstawowej gry i powiązanego DLC na Xbox One.

Źródło : https://news.xbox.com/en-us/2023/03/03/outer-worlds-spacers-choice-edition/