The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom: data premiery, rozgrywka i to, co wiemy do tej poryPo latach oczekiwania w końcu wiemy, że sequel The Legend of Zelda: Breath of the Wild nosi oficjalnie tytuł The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. Ta bardzo oczekiwana kontynuacja, ogłoszona podczas dużej Nintendo Direct 13 września 2022 r., ukaże się w przyszłym roku, więc oto wszystko, co wiemy o tym legendarnym tytule.

Kiedy upływa data premiery Łzy Królestwa?

Sequel Legend of Zelda: Breath of the Wild otrzymał okno premiery w 2022 roku podczas E3 2021, ale później został przesunięty do 2023 roku. Teraz w końcu mamy konkret data premiery 12 maja 2023.

Data została ogłoszona wraz z tym krótkim (i tajemniczym) nowym zwiastunem, który również potwierdził jego tytuł: The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. Nintendo zasugerowało, że czekali na ujawnienie tego tytułu, ponieważ można go uznać za spoiler, choć nie jest do końca jasne, co psuje oficjalny tytuł. Gra, z piękną nową okładką, jest już dostępna w przedsprzedaży.

Łzy Królestwa — pierwszy zwiastun zwiastuna

Nintendo po raz pierwszy ujawniło, że trwają prace nad kontynuacją Breath of the Wild z krótkim zwiastunem na E3 2019.

W krótkim zwiastunie widzimy, jak Link i Zelda eksplorują podziemną jaskinię na grzbiecie przypominającego słonia wierzchowca. Zdarzają się w poprzek trupa emanującego zarówno pasmami ciemnego dymu, jak i pasmami światła. Okazało się, że struny światła łączą się w ramię światła powstrzymując ciemność przeciekającą przez klatkę piersiową zwłok, która wydaje się być zmumifikowanym męskim Gerudo noszącym złotą biżuterię i długie włosy – to prawdopodobnie Ganondorf.

Poniżej znajduje się seria szybkich błysków, które pokazują Linka dzierżącego własne ramię światła, oryginalne ramię światła chroniące Linka przed upadkiem oraz przebłysk rytuału pieczętowania umieszczonego na zwłokach. Zwiastun kończy się zawaleniem się jaskini, zwłokami ożywającymi i zamkiem Hyrule wznoszącym się w powietrze.

Zwiastun kończy się komunikatem, który brzmi: „Sequel Legend of Zelda: Breath of the Wild jest teraz w fazie rozwoju”.

Krótko po tym, jak zwiastun został wyemitowany bezpośrednio na Nintendo E3 2019, producent serii The Legend of Zelda, Eiji Aonuma, wyjaśnił, że jego zespół pracował nad kontynuacją po prostu dlatego, że miał zbyt wiele pomysłów na DLC do oryginalnej gry.

Pierwszy zwiastun rozgrywki Łzy Królestwa

Na E3 2021 w końcu otrzymaliśmy pierwsze spojrzenie na rozgrywkę w nie zatytułowanej wówczas kontynuacji Breath of the Wild, a zwiastun rozpoczął się od kontynuacji ostatniego zwiastuna z ciemnymi wąsami poruszającymi się wokół prawego ramienia Linka, podczas gdy Zelda wpada w otchłań ciemności .

Stamtąd Link, z nowym rodzajem rękawicy na prawym ramieniu, spada przez niebo, przywołując wspomnienia Skyward Sword. Jest też kilka nowych ujęć latających wysp i kilku nowych wrogów, w tym forteca Bokoblin na szczycie Kamiennego Talusa.

Przyjrzymy się również niektórym nowym narzędziom Linka, wbudowanym bezpośrednio w jego nową rękawicę, w tym zdalnej stazie, która zatrzymuje obiekty przed odwróceniem ich ruchu. Link ma również tarczę, która pluje płomieniami i najwyraźniej może wznosić się w górę z kałuż i podróżować przez obiekty nad nim.

Zwiastun rozgrywki Breath of the Wild 2 zawiera również ukryte jajko wielkanocne, w którym można usłyszeć oryginalny motyw Breath of the Wild, jeśli odtwarzasz zwiastun w odwrotnej kolejności.

Tears of the Kingdom ujawnia tytuł, datę premiery i nowe materiały

Wreszcie, podczas 13 września 2022 r. Nintendo Direct, Nintendo ostatecznie potwierdziło, że sequel Breath of the Wild będzie nosił tytuł Tears of the Kingdom z krótkim, ale tajemniczym zwiastunem.

Ten zwiastun zaczyna się od zbliżeń na kamienny mural, zaczynając od postaci, która wydaje się być kobietą, potencjalnie Boginią Hylia. Potem jest szersze ujęcie, na którym kilka boblinów i moblinów pada na niektórych wojowników z otaczającą ich czerwoną energią lub wzorem. Następnie wracamy do środkowego ujęcia postaci podobnej do bogini otoczonej czymś, co wygląda jak łzy – wyglądają podobnie do reliktów bursztynu i zmierzchu znalezionych w Skyward Sword, używanych jako materiały do ​​wytwarzania. Te Relikty Zmierzchu zostały znalezione w Cichym Wymiarze podczas poszukiwania Świętych Łez. Ostatnie ujęcie muralu to kobieta ze spiczastymi uszami – potencjalnie Zelda – łącząca ręce z kimś, kogo nie widać.

Następnie Link otwiera masywne kamienne drzwi z wygrawerowanymi smokami zaprojektowanymi w stylu posągów Zonai z Breath of the Wild. Następnie wybiega na więcej pływających wysp wypełnionych drzewami ozdobionymi złotymi liśćmi, podobnie jak te widziane w poprzednim zwiastunie rozgrywki. Skoczy ze spadochronem do świata poniżej.

Następnie Link używa techniki odwróconej stazy, aby przylgnąć do dużego kamienia, który spada w górę. Następnie Link wspina się na potężny korzeń drzewa z boku jednej z tych pływających wysp. Link ponownie spada, tym razem lądując na czymś w rodzaju kamiennego szybowca w kształcie ptaka, który zjeżdża w dół. Możesz zobaczyć świecący zielony symbol na płaskowyżu w oddali, zanim pojawi się inny świecący symbol smoka/uroborosa, tworząc tytułowe traktowanie Łez Królestwa. Tytułowy Miecz Mistrza wydaje się rozpuszczać w zielone symbole, potencjalnie w naturze Twili lub Zonai.

Uwaga: Ta historia została pierwotnie wydana w czerwcu 2021 roku. Została zaktualizowana o najnowsze informacje dostępne na temat The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom 21 września 2022 roku.

Masz dla nas wskazówkę? Chcesz omówić możliwą historię? Wyślij e-mail na adres newsstips@ign.com.

Kevin Lee jest edytorem aktualizacji SEO firmy IGN. Śledź go na Twitterze @kosmetyki

Źródło : https://www.ign.com/articles/the-legend-of-zelda-breath-of-the-wild-2-release-date-gameplay-news-rumors