The Legend of Zelda: Echoes of Wisdom – wszystko, co musisz wiedzieć o kolejnej grze Zelda dostępnej wyłącznie na Switchu

The Legend of Zelda: Echoes of Wisdom: nowa gra Zelda dostępna wyłącznie na Nintendo Switch

Premiera The Legend of Zelda: Echoes of Wisdom na Nintendo Switch odbędzie się 26 września. Nintendo ogłosiło tę zupełnie nową grę z serii Zelda podczas Nintendo Direct w czerwcu 2024 r. Co więcej, jej premiera jest nieuchronna. W grze występuje Księżniczka Zelda i oferuje wyjątkową i sprytną rozgrywkę. Zamówienia w przedsprzedaży są obecnie dostępne u stałych sprzedawców detalicznych.

Co oferuje The Legend of Zelda: Echoes of Wisdom?

To pierwsza główna gra z serii Zelda, w której pojawia się Księżniczka Zelda, co jest całkiem fajne. Fani prosili o to dosłownie od kilkudziesięciu lat, miło więc widzieć, że Nintendo w końcu wysłuchało ich próśb. Gra wykorzystuje ten sam, niemal gliniany styl graficzny, co remake Link’s Awakening, który jest bardzo udany.

Gdy gra się rozpoczyna, w Hyrule otwierają się fioletowe szczeliny i połykają ludzi. Link zostaje wciągnięty, ale Zelda udaje się uciec. Więc to do niej należy uratowanie królestwa (ponieważ najwyraźniej jej armia nie może tego za nią zrobić, kiedy ona rządzi królestwem? Nie bardzo rozumiałem, jak to się dzieje).

Najbardziej zauważalną cechą rozgrywki jest wykorzystanie echa. Zelda posiada berło Tri, które pozwala jej przyzywać napotkane wcześniej przedmioty i wrogów. Może używać tych przywołanych ech do odpierania innych wrogów, rozwiązywania zagadek i uzyskiwania dostępu do wcześniej niedostępnych obszarów. Wydaje się, że wymaga to od graczy kreatywności, co również było dużą częścią Tears of the Kingdom. Ciekawie jest zobaczyć, jak tego rodzaju kreatywne rozwiązywanie łamigłówek zostało włączone do gry Zelda w stylu 2D.

Nintendo Switch Lite w wersji Hyrule

Oprócz nowej gry Zelda, Nintendo wprowadza na rynek nową, stylową edycję Nintendo Switch Lite, konsoli przeznaczonej wyłącznie do użytku przenośnego. Nie można go jeszcze zamówić w przedsprzedaży w USA, ale można go znaleźć w Wielkiej Brytanii (i można go wysłać do USA). Obudowa jest złota, z czarnymi przyciskami i joystickami. Pod prawym joystickiem znajduje się mały symbol Triforce. Z tyłu urządzenia widnieje duża wersja skrzydlatego emblematu Zeldy. To wygląda świetnie.

Dodatkowo do konsoli dołączona jest bezpłatna 12-miesięczna indywidualna subskrypcja Nintendo Switch Online + Expansion Pack. Dzięki temu możesz grać w wiele klasycznych gier z Game Boy, NES, Sega Genesis, SNES, Nintendo 64 i Game Boy Advance. Masz także bezpłatny dostęp do głównych rozszerzeń gier, takich jak Mario Kart 8 Deluxe, Animal Crossing i Splatoon 2.

Więcej poradników dotyczących zamówień w przedsprzedaży znajdziesz w oryginalnych artykułach.

Źródło: www.ign.com