The Last of Us: Prognozowanie Sezon 2


Ten artykuł zawiera pełne spoilery dotyczące gry The Last of Us Part 2. Jeśli nie grałeś w tę grę i chcesz pozostać wolny od spoilerów dotyczących programu telewizyjnego HBO, przestań czytać teraz!

HBO The Last of Us to niezaprzeczalnie udana telewizyjna adaptacja ukochanej gry Naughty Dog. Teraz wyzwaniem dla twórców, Neila Druckmanna i Craiga Mazina, będzie jak poradzić sobie ze skomplikowaną emocjonalnie bestią, jaką jest The Last of Us Part 2. Więc (być może głupio) spróbowałem zaplanować drugi sezon serialu i naszkicować ogólny zarys tego, co może się wydarzyć w każdym odcinku.

Kontynuacja gry wideo jest ponad dwa razy dłuższa niż jej poprzedniczka, więc wtłoczenie tego wszystkiego w jeszcze jeden sezon telewizyjny wydaje mi się trochę naciągane, więc załóżmy, że będzie to historia opowiedziana przez dwa. Oprócz kwestii długości, nie ma również wątpliwości, że część 2 wymaga więcej majsterkowania niż w większości prosta adaptacja, jaką była część 1. Pomimo tego, że w moich oczach jest arcydziełem, część 2 w większym stopniu opiera się na rozgrywce i mimowolnej naturze swoich działań, aby przekazać jej punkt widzenia, co z natury nie jest wykonalne w programie telewizyjnym. Ale dzięki drobnej przebudowie historii i swobodnemu wykorzystaniu retrospekcji myślę, że może istnieć skuteczny sposób na opowiedzenie wielowarstwowej i dzielącej opowieści.

Kluczem będzie niewątpliwie sposób, w jaki drugi sezon się rozpocznie i poradzi sobie z podżegającym incydentem, a także utrzyma widza w kontakcie z dwoma głównymi bohaterami fabuły – Ellie i Abby. Moim najlepszym pomysłem na to, jak to zrobić, jest sprawienie, by Abby – postać w dużej mierze niezbadana aż do drugiej połowy gry – była bardziej integralna z historią podczas pierwszej połowy prowadzonej przez Ellie, tworząc istniejącą wcześniej więź między nimi. Abby mogła zinfiltrować społeczność Jacksonów i zaprzyjaźnić się z Joelem na kilka tygodni przed zemstą. W rzeczywistości jest to coś, w co Druckmann najwyraźniej grał z pomysłem, czy niektóre z wczesnych grafik koncepcyjnych gry są czymś, do czego można się odnieść.

Wykorzystałbym również serię retrospekcji, które drażnią historię młodej Abby – podobnie jak krótkie otwarcia każdego z odcinków Mindhunter Netflixa, które ujawniają tajemniczego mężczyznę, którego obserwujemy, jak staje się zabójcą BTK, ale z więcej zebry. Te krótkie przebłyski przeszłości Abby ostatecznie zakończą się ujawnieniem, że Joel był człowiekiem, który zabił jej ojca pod koniec pierwszego sezonu, pozwalając, aby drugi sezon serialu zakończył się tym samym kluczowym zwrotem akcji w grze w połowie. .

Teraz, gdy ustaliłem ogólny format sezonu, oto moje najlepsze przypuszczenia, jak może wyglądać każdy odcinek serialu. (Bez wątpienia Druckmann i Mazin mają w zanadrzu dużo lepsze pomysły, ale powinni zadzwonić do mnie, jeśli jest tu jakieś złoto.)

Odcinek 1 – Jackson, część 1

Sezon 2 rozpoczyna się, gdy Joel przyznaje Tommy’emu prawdę o swoim wyborze w domu na obrzeżach osady Jacksonów, tak jak w grze. Jednak gdy wychodzą, zostają zaatakowani przez grupę najeźdźców i wyglądają na osaczonych, dopóki para nie przybywa, by im pomóc – tak się składa, że ​​są to Abby i Owen. Oczywiście Abby nie zdaje sobie sprawy, kogo ratuje, dopóki najeźdźcy nie zostaną pokonani, aw tym momencie została ciężko ranna i nie jest w stanie ukończyć swojej misji. Przyjmuje ofertę Joela i Tommy’ego, by załatać ją w Jackson.

Dni postępują, gdy Abby i Owen integrują się z życiem Jacksona. W czasie, gdy Abby w pełni dochodzi do siebie, poznajemy przyjaciół Ellie, Dinę i Jessego, i życie wygląda na stosunkowo dobre. Po kilku rozmowach zabarwionych wyczuwalnym napięciem, Abby i Owen są przekonani do pozostania w Jackson, pomimo ich nalegań, że to nie jest dla nich życie. Udowodniwszy, że są już zdolni do radzenia sobie w walce, Joel i Tommy proponują zabranie pary na patrol, aby nauczyć ich zasad. Ellie i Dina również rozpoczynają własny patrol. Odcinek kończy się, gdy obie grupy opuszczają bramy miasta i rozchodzą się w dwóch kierunkach przez śnieg.

Odcinek 2 – Jackson, część 2

Ten odcinek spędzał czas na przecinaniu się między dwiema grupami na śniegu. Zaczynamy od Ellie i Diny, gdy sprawdzają lokalne przedmieścia pod kątem zarażenia, zanim pojawią się pierwsze oznaki zamieci śnieżnej i zaszyją się w bibliotece, gdzie otwierają się na swoje uczucia do siebie. Gdy zamieć się nasila, podążamy za Joelem, Tommym, Abby i Owenem, ponieważ oni również muszą unikać burzy, ale wpadają w zasadzkę zarażonych. Kiedy walczą i ostatecznie uciekają, Abby mówi, że śledziła tędy w drodze do Jackson i wie, gdzie mogą się schronić na noc. Joel i Tommy zgadzają się podążać.

Wracając z Ellie i Diną, Jesse przybywa, by znaleźć je w niezręcznej sytuacji, a trójkąt miłosny zaczyna nabierać kształtu. Przybył, aby pomóc im wrócić przez zamieć, ale wspomina, że ​​Joela i Tommy’ego nie było słychać w radiu od jakiegoś czasu. Zmartwiona Ellie uparcie wyrusza na poszukiwanie Joela, mimo że Dina i Jesse twierdzą, że to zbyt niebezpieczne. Wracamy do Joela i Tommy’ego, gdy przybywają do opuszczonej chaty, gdzie zostają zaatakowani przez małą grupę i tracą przytomność. Odcinek tnie się na czarno.

Odcinek 3 – Żegnaj Jacksonie, witaj Seattle

Po wyśledzeniu z ostatniej znanej lokalizacji Joela, Ellie zostaje zwabiona przez światła emanujące z pobliskiej chaty. Schodzi do piwnicy, aby odkryć Joela w nie lada rozpaczy i jest zmuszona patrzeć, jak Abby go zabija. Ellie i Tommy zostają następnie uwolnieni, a Abby twierdzi, że nie ma z nimi żadnych problemów.

Po powrocie do Jackson Ellie opłakuje Joela i – wbrew radom Tommy’ego i Marii – wyrusza na poszukiwanie Abby i dokonanie na niej zemsty. Rzeczy pozostawione przez Abby w Jackson wskazują, że pochodzi ona z Seattle, więc Ellie udaje się w tamtą stronę wraz z Diną. Przybywają do Seattle, gdzie dowiadują się, że grupa zwana WLF nazywa to miasto domem. Gdy jadą ulicami w poszukiwaniu wskazówek, wybuch wyrzuca ich z konia i odcinek się kończy.

Odcinek 4 – Stacja telewizyjna Eastbrook Elementary i Channel 13

Ellie jest przetrzymywana jako zakładniczka w klasie szkoły podstawowej w Eastbrook przez członka WLF, którego rozpoznaje z nocy, w której zginął Joel. Zamierza ją tam zatrzymać, czekając na wsparcie, ale zaraz po nawiązaniu połączenia radiowego zostaje zaatakowany przez Dinę. Ellie zabija swojego porywacza i znajduje na jego ciele mapę miasta. Para postanawia udać się do pobliskiej stacji telewizyjnej jako kolejnego portu zawinięcia.

Znajdują opuszczoną stację i zaśmieconą zwłokami żołnierzy WLF, ich ciała przebite strzałami i otoczone kultystycznymi rysunkami. Gwizdy w oddali szybko zamieniają się w strzeliste strzały, więc para postanawia ratować się ucieczką. Uciekają na pobliską stację metra, gdzie muszą przejść przez tunele opanowane przez klikacze. Po przejściu przez taką sytuację bliską śmierci, rozbijają obóz w kinie, gdzie Ellie ujawnia Dinie swoje ugryzienie i odporność, a Dina ujawnia, że ​​jest w ciąży z dzieckiem Jessego.

Odcinek 5 — Prezent urodzinowy

Gdy Ellie zastanawia się nad przyszłymi narodzinami dziecka Diny, wspomina urodziny, które spędziła z Joelem kilka lat temu. Bawią się w muzeum historii naturalnej z dinozaurami, udają, że są w kosmosie i opowiadają dowcipy. Wspomnienie kończy się, gdy Joel uczy Ellie gry na gitarze, tak jak obiecał w pierwszym sezonie. Odcinek wraca do teraźniejszości w ostatniej scenie, a Ellie śpiewa serenadę Dinie z Take on Me A-ha w pierwszym rzędzie teatru.

Odcinek 6 — Hillcrest i szpital

Ellie znajduje radio w kinie i słucha wiadomości WLF o mężczyźnie pasującym do opisu Tommy’ego, widzianym na pobliskich przedmieściach Hillcrest. Udaje się tam, aby go znaleźć, ale ku jej zaskoczeniu zostaje złapana przez Jessego, który pomaga jej uciec przed patrolem WLF.

Para wraca razem do teatru, gdzie Dina mówi Jesse’emu, że jest w ciąży z jego dzieckiem. Jesse ujawnia, że ​​ma trop w sprawie jednej ze współpracowników Abby, Nory, która stacjonuje w szpitalu w Seattle. Zgadza się zostać z Diną, podczas gdy Ellie idzie znaleźć Norę. Początkowo szukając informacji o lokalizacji Abby, Ellie pozwala zemście przejąć kontrolę i zabija Norę w brutalny sposób.

Odcinek 7 – Droga do akwarium i wspomnienie prawdy Joela

Uzyskawszy wskazówkę, że Abby czasami przebywa w Akwarium od Nory, Ellie i Jesse udają się w kierunku wybrzeża. Napotykają niektórych zarażonych w pełnej napięcia scenie horroru, zanim nadchodzi ulewa. Strzał z karabinu, który brzmi jak pistolet Tommy’ego, skłania Jessego do zasugerowania, by poszli mu pomóc. Jednak zaślepiona swoją misją Ellie odmawia i postanawia samotnie przepchnąć się przez burzę w kierunku Abby.

Ellie dociera do wybrzeża i zaczyna płynąć do akwarium, ale zostaje pozbawiona przytomności przez rozbijające się fale. Odcinek kończy się retrospekcją Ellie, która odkrywa prawdę stojącą za decyzją Joela, by uratować ją przed świetlikami w Salt Lake City.

Odcinek 8 — Ujawnienie i powrót Abby

Finał drugiego sezonu kończy się kulminacją wszystkich małych retrospekcji, które widzieliśmy z perspektywy młodej Abby. Okazało się, że jej ojcem był lekarz Firefly, którego Joel zabił tuż przed operacją Ellie.

Wracając do teraźniejszości, Ellie budzi się oszołomiona przy akwarium i wchodzi do środka. Po nerwowym przejściu przez budynek znajduje zaplecze, w którym rozmawiają Owen i Mel – kolejna osoba z grupy Abby obecna przy morderstwie Joela. Ellie pyta, gdzie jest Abby, zanim zabije oboje z zimną krwią, ale wkrótce jest zrozpaczona po odkryciu, że Mel jest w ciąży. Upada na podłogę, gdy Tommy i Jesse przybywają, by ją pocieszyć.

Po powrocie do teatru Dina i Jesse przekonali Ellie, że nadszedł czas, aby zostawić to wszystko za sobą i wrócić do Jacksona. Udają się do holu teatru tylko po to, by zobaczyć, jak Jesse zostaje zastrzelony na ich oczach. Ellie w końcu staje twarzą w twarz z Abby, która mówi jej: „Pozwoliliśmy wam obojgu żyć, a ty to zmarnowałaś”. Scena staje się czarna, kończąc sezon na klifie.

Tak więc myślę, że to może się wydarzyć w drugim sezonie The Last of Us HBO. Jak myślisz, jak poradzą sobie z historią części 2? Daj nam znać w komentarzach poniżej. Aby uzyskać więcej informacji na temat The Last of Us, sprawdź moją recenzję pierwszego sezonu lub porównaj program z grą.

Simon Cardy nigdy nie napisał programu telewizyjnego i prawdopodobnie pokazał tutaj, dlaczego. Śledź go na Twitterze pod adresem @CardySimon.

Źródło : https://www.ign.com/articles/the-last-of-us-predicting-season-2