The Last of Us 2 na PC potwierdzone przez wiarygodnego przeciekacza

Wiarygodny wyciek sugeruje, że gra PlayStation The Last of Us 2 trafi na komputery osobiste. Tipster Billbil-kun z Dealabs, który ma na swoim koncie wiele trafnych odkryć dotyczących PlayStation, poinformował, że wersja PC gry Naughty Dog The Last of Us 2 jest w większości ukończona, ale potencjalnie zostanie przesunięta w czasie z premierą drugiego sezonu serialu Serial HBO The Last of Us w 2025 roku. Sony na razie nie skomentowało tej informacji.

Możliwa premiera The Last of Us 2 na PC

The Last of Us 2 ukazało się po raz pierwszy na PlayStation 4 w czerwcu 2020 r., a na PlayStation 5 w zremasterowanej wersji w styczniu 2024 r. Wersja PC gry The Last of Us 2 nie byłaby zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, że Sony wypuściło już pierwszą grę na komputer. Strategia firmy polega na tym, aby w pierwszej kolejności wypuszczać duże gry dla pojedynczego gracza na konsole PlayStation, a następnie przenieść je na komputery PC. Być może The Last of Us 2 ukaże się na PC w marcu 2025 roku.

Nadchodzące premiery na PC

Wcześniej gra God of War: Ragnarok studia Sony Santa Monica ukaże się na PC 19 września 2024 r. Gry z usługi PlayStation na żywo zostaną jednak udostępnione zarówno na PlayStation 5, jak i na PC. Przykładem tego jest Helldivers 2 firmy Arrowhead, która stała się najlepiej sprzedającą się grą na PlayStation wszechczasów, sprzedając 12 milionów egzemplarzy w zaledwie 12 tygodni. Nadchodząca Concord, kolejna strzelanka z akcją na żywo, ukaże się również na PS5 i PC tego samego dnia pod koniec tego roku.

Warto zauważyć, że wszystkie gry PlayStation na PC, nawet gry dla pojedynczego gracza, wymagają teraz do działania konta PlayStation Network, co denerwuje niektórych użytkowników Steama. God of War: Ragnarok zostanie wydany na PC z nową nakładką PlayStation zawierającą wspólne trofea i nie tylko, wprowadzoną w wersji PC Ghost of Tsushima.

Zapowiedź PlayStation 5

Sony ujawniło nadchodzącą ofertę gier na PS5 podczas majowej edycji State of Play. Gra Astro Bot, dostępna wyłącznie na PS5, wzbudziła pewne zainteresowanie, ale znalazło się też miejsce na wspomniany już Concord, Silent Hill 2 Remake i nie tylko.

Źródło: www.ign.com