Testowana nowa strona statystyk Xbox, może śledzić czas gry


Czy kiedykolwiek chciałeś wiedzieć, jak długo jammujesz w grze? Użytkownicy konsoli Xbox są o krok bliżej do łatwo dostępnych informacji w ramach interfejsu użytkownika konsoli. Ta funkcja jest nadal w fazie testów, ale niektórzy niejawni testerzy Xbox mogą z niej korzystać z nową aktualizacją, która wciąż znajduje się w fazie testów.

Konsole Xbox obsługujące aktualizacje Alpha w ramach programu Xbox Update Preview powinny dzisiaj zobaczyć aktualizację interfejsu użytkownika. Ta aktualizacja wprowadza kilka poprawek błędów i nową funkcję menu przewodnika, która pozwala sprawdzić, ile czasu spędzasz grając w grę, wraz z innymi statystykami dotyczącymi gry. Oto, gdzie znaleźć nową stronę Stat, zgodnie z wpisem na blogu z Xbox:

„Sprawdź zakładkę Aktywność w grach podczas grania i zobacz nie tylko klasyczną listę osiągnięć, ale także nowo dodaną stronę statystyk, która śledzi takie rzeczy, jak czas gry i nie tylko, w zależności od gry, w którą grasz”.

Wiedza o tym, ile godzin spędziłeś w grze, jest doskonała, szczególnie w przypadku gier, które mają zawodny zegar lub w ogóle go nie mają. Potencjalnie bardziej ekscytujące jest myślenie o tym, jakie inne informacje wyświetla ta nowa strona ze statystykami. Ile łącznych punktów zdobyłeś online w Madden NFL 22? Gdzie jest twój najbardziej zajęty obszar na wyspie Fortnite? Jaka jest twoja najczęściej używana broń w grze Halo Infinite? Ile skoków wykonałeś w Ori and the Will of the Wisps? To wszystko są hipotetyczne statystyki, ale trzymam kciuki, aby deweloperzy wyciągnęli zabawne statystyki nie związane z osiągnięciami, o których nawet nie wiedziałem, że chcę.

Pamiętaj, to jest wersja testowa alfa. Funkcje mogą się zmienić od chwili obecnej do pełnej wersji publicznej. Ci, którzy chcą przetestować wczesne oprogramowanie na konsolach, powinni mieć świadomość, że mogą występować niestabilne części interfejsu, które mogą w pewien sposób wpływać na rozgrywkę. Jeśli obawiasz się problemów, najlepiej poczekać, aż aktualizacje funkcji zostaną dokładnie przetestowane i przejdą certyfikację do wydania.


Czy jesteś podekscytowany, że masz łatwo dostępny zegar do gier na konsolach Xbox? Jakie statystyki chciałbyś wiedzieć o grach, w które grasz? Daj nam znać swoje przemyślenia w komentarzach!Source : https://www.gameinformer.com/2021/10/01/a-new-xbox-statistics-page-being-tested-can-track-game-time