Tekken 8 – Reina, nowa postać i zwiastun rozgrywki

Legendarna wiadomość dotycząca Tekkena 8

Bandai Namco ogłasza niesamowitą wiadomość dla wszystkich fanów Tekken 8: pojawienie się Reiny, Purpurowej Błyskawicy, która będzie 32. i ostatnią postacią w grze. Jej tajemnicza postać i błyskawiczne ruchy obiecują zainteresować grę. Dlaczego tak bardzo chce walczyć z Jinem?

Przegląd charakteru Reiny

Reina to postać, która powstała dziesięć lat temu podczas tworzenia fabuły Tekkena 7” – powiedział Kohei Ikeda, reżyser Tekkena 8. „Odgrywa kluczową rolę w historii Tekkena 8, Przebudzenia Ciemności. Pomimo modnego i czarującego wyglądu emanuje charyzmatycznym wyczuciem zła, co odzwierciedla dwoistość jej charakteru, zarówno pod względem osobowości, jak i stylu walki.

W Tekken 8 Reina będzie używać szybkich i brutalnych technik, takich jak uderzenia ręką, szturchanie oczami i zadrapania. Reżyser Ikeda powiedział, że te ruchy są zgodne z jej charakterem.

Wyjaśnia, że ​​Reina użyje specjalnego ruchu zwanego „Sentai”, który pozwoli jej „szybko zbliżyć się i przeprowadzić ataki” na swoich przeciwników. Posiada również „Unsoku”, które pozwala jej „dostarczać potężne ataki z niezwykłą zwinnością, wykazując szybkie i agresywne podejście do walki”.

Imponujący styl walki

Oprócz szybkich i pozornie niszczycielskich ruchów akrobatycznych, Reina posiada również techniki takie jak Pięść Boga Wiatru i Wirujący Demon. Ona nawet „wykazuje aspekt potężnego wojownika, wykonując potężne ruchy, gdy używa go nieżyjący już Heihachi”.

„W szczególności jej umiejętności ataku przy ścianie należą do najpotężniejszych spośród wszystkich postaci” – dodał Ikeda.

Jego drugi styl walki jest inspirowany Taido, „znanym ze swoich pełnych gracji i szybkich ruchów oraz ostrych i zwinnych ataków”. Reżyser wyjaśnił, że zespół pracujący nad Tekkenem 8 zatrudnił „znanego eksperta”, pana Tetsuji Nakano, aby pomógł „w dalszym ciągu podkreślić charakterystyczne cechy i osobowość ruchów Reiny”.

Data premiery, którą warto zaznaczyć w swoich kalendarzach

Reina dołącza do innych postaci ogłoszonych już w Tekken 8, aby uzupełnić obsadę. Premiera Tekkena 8 zaplanowana jest na 26 stycznia na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Źródło obrazu: Bandai Namco

Źródło: www.eurogamer.net