Tales of Kenzera: Deweloperowi Zau grożą zwolnienia

Studio Tales of Kenzara: deweloper Zau, Surgent Studios, doświadczyło fali zwolnień, potwierdziło studio we wtorkowym oświadczeniu na X/Twitterze. Oświadczenie to, które można przeczytać poniżej, wyjaśnia, że ​​problem dotyczył nieco kilkunastu pracowników, i potwierdza, że ​​Surgent jest niestety jednym z kilku studiów zagrożonych w tym roku zwolnieniami.

Niepewna przyszłość Surgent Studios

„To trudny czas w branży gier, ale jesteśmy niesamowicie dumni z pracy całego naszego zespołu nad Zau oraz pochwał, jakie otrzymaliśmy zarówno od krytyków, jak i graczy” – czytamy w oświadczeniu. „Obecnie skupiamy się na wspieraniu osób dotkniętych tym problemem, kontynuowaniu pracy nad Zau i patrzeniu w przyszłość z naszymi kolejnymi kreatywnymi projektami. »

Założyciel Surgent Studios i reżyser Tales of Kenzara, Abubakar Salim, również podzielił się oświadczeniem na swoim koncie X/Twitter wkrótce po jego opublikowaniu, pisząc: „To głęboko boli. To nie jest wiadomość, którą chciałem się dzisiaj podzielić. » Salim zamieścił także linki do pracowników, których dotyczy problem, poszukujących nowej pracy.

Udany start pomimo trudności

Przed wydaniem tego oświadczenia Game Developer zauważył, że wielu pracowników studia udostępniło na LinkedIn i innych platformach mediów społecznościowych informację, że szukają pracy. Wiadomość ta pojawia się zaledwie trzy miesiące po premierze Tales of Kenzara, inauguracyjnego tytułu studia Surgent.

Jak wskazuje oświadczenie Surgenta, Tales of Kenzara otrzymało pozytywne recenzje po wydaniu 23 kwietnia na Nintendo Switch, PlayStation 5, Xbox Series X | S i PC. W naszej recenzji 7/10 stwierdziliśmy, że Metroidvania „nie jest przełomowa dla gatunku, ale napędza ją naprawdę poruszająca opowieść o tym, jak przetrwać na tym świecie, gdy twoi bliscy odejdą w świat”. »

Rok 2024 w dalszym ciągu będzie trudny pod względem zwolnień w branży gier, z poważnymi cięciami w takich firmach, jak Microsoft, Sony, EA, Take-Two Interactive, Square Enix i innych.

Źródło: www.ign.com