Take-Two wyrywa się z porozumienia z deweloperem Outriders po 2 latach tworzenia nowej gryDeweloper Outriders People Can Fly ogłosił, że rozstaje się z Take-Two, wydawcą nadchodzącej gry o kryptonimie Project Dagger.

W oświadczeniu opublikowanym na swojej własnej stronie internetowej People Can Fly ujawniło, że otrzymało list od Take-Two, w którym wyszczególnia swój „zamiar rozwiązania umowy rozwojowej i wydawniczej w drodze wzajemnego zrozumienia między stronami”.

W wyniku podziału People Can Fly zachowa prawa własności intelektualnej do swojej gry, dzięki czemu można samodzielnie opublikować Project Dagger lub poszukać wydawcy zastępczego. Deweloper będzie jednak musiał spłacić Take-Two pieniądze, które przekazał na sfinansowanie kosztów projektu Dagger. Szczegóły tej spłaty nie zostały jeszcze ustalone i zostaną ustalone w zależności od ostatecznej publikacji gry.

Project Dagger jest rozwijany od dwóch lat w nowojorskim studiu People Can Fly. Niewiele o nim wiadomo, poza tym jest to nowy przygodowy tytuł IP.

W oświadczeniu prezes People Can Fly Sebastian Wojciechowski powiedział: „Zakładam, że rozstaniemy się na dobrych warunkach i nie widzę powodów, dla których nie moglibyśmy w przyszłości współpracować z Take-Two nad jakimś innym projektem. Mocno wierzymy w potencjał Projektu Sztylet i jesteśmy teraz zaangażowani w dalszy jego rozwój w ramach naszych własnych publikacji. Gra jest wciąż w fazie przedprodukcyjnej – nasz zespół skupia się teraz na zamykaniu pętli walki i gry oraz migracji z UE4 do UE5. Zdaję sobie sprawę, że ta decyzja przyniesie nam dodatkowe inwestycje, ale self-publishing jest częścią naszej strategii. Oczywiście nie wykluczamy współpracy z nowym wydawcą, jeśli stworzy to atrakcyjną okazję biznesową”.

Oświadczenie zawiera również przegląd wielu innych gier tego producenta. Project Gemini powstaje we współpracy z Square Enix, natomiast Projects Bifrost i Victoria będą publikowane samodzielnie przez People Can Fly. We wcześniejszych etapach rozwoju koncepcji jest Project Red. Deweloper pracuje także nad dwiema grami VR; Green Hell VR oraz nowy projekt oparty na istniejącym już People Can Fly IP. Firma zamierza wydawać jedną grę rocznie od 2024 roku, za pośrednictwem wydawcy lub samodzielnie.

Na początku tego roku People Can Fly wydało Outriders Worldslayer, rozszerzenie do swojej strzelanki z perspektywy trzeciej osoby z 2021 roku. Outriders była pierwszą nową grą od czasu opuszczenia Epic Games i powrotu do niezależnego rozwoju. Biorąc pod uwagę ilość gier, które tworzy, wydaje się, że planuje dla siebie ambitną przyszłość.

Matt Purslow jest brytyjskim redaktorem wiadomości i funkcji IGN.Źródło : https://www.ign.com/articles/take-two-pulls-out-of-agreement-with-outriders-developer-after-2-years-of-development-on-new-game