Tajemnica Princess Peach: Showtime została w końcu ujawniona przed premierą na Switchu

Prace nad Princess Peach: Showtime, kolejną dużą grą na Nintendo Switch zaplanowaną na wiosnę, owiane są tajemnicą.

Nierozwiązana tajemnica

Nintendo nie ujawniło jeszcze, które z wielu studiów deweloperskich lub partnerów stoi za Princess Peach: Showtime i wydaje się mało prawdopodobne, że zrobi to przed planowaną premierą pod koniec tego miesiąca.

„Zespół programistów zostanie wymieniony w napisach końcowych gry” – powiedział dzisiaj rzecznik Nintendo w odpowiedzi na moje pytanie dotyczące twórcy gry.

Oczywiście nie ma powodu, dla którego Nintendo miałoby wyjaśniać, kto stworzył tę grę, ale niektórzy fani uważają za dziwne, że odpowiedź pozostaje tajemnicą, a do premiery Princess Peach: Showtime pozostało zaledwie kilka tygodni! 22 marca, po tym jak prasa mogła już przetestować wersję poglądową gry i po uruchomieniu w tym tygodniu publicznego demo.

Możliwy trop

Pobrane z danych pliki z tego dema wydają się wskazywać, że twórcą Princess Peach: Showtime może być firma Good-Feel, odpowiedzialna za Kirby’s Epic Yarn i Yoshi’s Crafted World – informacji, której samo Nintendo nie mogło potwierdzić, gdy go dzisiaj o to zapytaliśmy. Założona w Japonii w 2005 roku firma Good-Feel rozwijała się wyłącznie na konsole Nintendo i regularnie pracowała nad głównymi franczyzami firmy.

Tajne podejście Nintendo

Sytuacja ta przypomina sytuację z zeszłego roku, kiedy Nintendo odmówiło ujawnienia, kto zastąpi aktora głosowego Mario po odejściu Charlesa Martineta na emeryturę. Podobnie Nintendo nie potwierdziło, że ten aktor głosowy (Kevin Afghani) był także głosem Wario w grze Wario Ware: Smooth Moves wydanej w listopadzie ubiegłego roku.

Z drugiej strony zrozumiałe jest, że Nintendo chce, aby jego gry mówiły same za siebie, bez żadnych informacji ani założeń przed premierą. Jednak rzadko zdarza się, aby twórca gry pozostawał niewymieniony w czołówce, co ostatecznie pogłębia spekulacje na temat aspektu, który w przeciwnym razie nie przyciągnąłby uwagi.

Podobieństwa do innych gier Nintendo

Po tym, jak miałem okazję przetestować Princess Peach: Showtime! W zeszłym miesiącu wspomniałem, że gra oferuje lekką przygodę młodym fanom filmów o Mario. Wygląd różnych poziomów przypomina Luigi’s Mansion 3, a nawet Paper Mario, pomagając w tworzeniu uroczych scenerii z dotykowych elementów sceny, takich jak drewniana sztuczna trawa i drzewa.

Źródło: www.eurogamer.net